12:19 2020 Birželio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB77.8132
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (73)
  100

  Pasak peticijos autorių, VRM vadovė paliko Alytaus savivaldybę ir jos merą Nerijų Cesiulį "kapstytis patiems"

  VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Antradienį sukurta peticija, kuria vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė raginama atsistatydinti, surinko daugiau kaip 10 tūkstančių piliečių parašų.

  Peticijoje rašoma, jog ekologinė nelaimė Alytuje akivaizdžiai parodė, kad vyriausybė visiškai neužtikrina savo šalies piliečių saugumo nelaimių atveju bei nesugeba suteikti jokios realios pagalbos.

  "Atvykę katastrofos šeštą dieną, vyriausybės atstovai nelabai gaudėsi situacijoje, tik trukdė darbą ir jokios realios pagalbos nepasiūlė, maža to, palikusi Alytaus savivaldybę ir jos merą kapstytis patiems, ministrė dar sugebėjo priekaištauti jam dėl piaro ir išrėžti, kad už visus nuostolius gyventojams ir įmonėms atsakys pati savivaldybė", — teigiama tekste.

  Anot peticijos autorių, Tamašunienė nuolat viešai skleidė dezinformaciją, tikindama, kad pagalba nuolat teikiama, technika siunčiama, oras neužterštas, nors "realiai buvo viskas atvirkščiai".

  "Visą laiką meras su komanda tvarkėsi patys. Nesuvokiama. Gyvename šalyje, kurioje nelaimės atveju esame palikti kapstytis patys", — pabrėžė peticijos autoriai.

  Vidaus reikalų ministerijos darbu nėra patenkintas ir Alytaus meras Nerijus Cesiulis. Savo puslapyje "Facebook" jis rašo, kad 11 val. ryto VRM visai Lietuvai pareiškia, kad gaisras užgesintas ir reikia tik susitvarkyti šiukšles. Tačiau jis, būdamas gaisravietėje, mato krūvą degančių padangų.

  "Taip, to, kas buvo visą savaitę — nebėra. Bet yra labai aktyvus padangų smilkimas, kuris tikrai bus šiandien ir dar tikrai bus rytoj. Ir čia vyrai pila vandenį ir dar pils pora dienų nonstop, technika dirba gražu žiūrėti, nes kitaip viskas vėl iš pradžių. Alytaus gaisras užgesintas tik Vilniuje. Su tuo ir sveikinu", — rašo meras.

  Alytaus padangų perdirbimo gamykloje "Ekologistika", kur praeitą savaitę kilo didžiulis gaisras, jį tebegesina ugniagesiai. PAGD duomenimis, kilusį gaisrą, kurio plotas šiuo metu apima 3 ha, gesina per 40 ugniagesių gelbėtojų ir savanorių kursantų.

  Alytuje ir jo rajone dėl didelio oro užterštumo pavojingomis medžiagomis, kurios gali sukelti pavojų sveikatai ir netgi sukelti vėžį, paskelbta ekstremali situacija. Preliminariais skaičiavimais, gaisro padaryta žala gamtai gali siekti daugiau nei 5 mln. eurų.  

  Temos:
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (73)

  Dar šia tema

  TS-LKD paragino patraukti Aplinkos apsaugos departamentą atsakomybėn už gaisrą Alytuje
  Alytaus savivaldybė: situacija gaisravietėje gerėja
  Situacija Alytuje: gesinimas tęsiamas, vietoje dirba sunkioji technika
  Tegai:
  peticija, Rita Tamašunienė, Alytus

  Svarbiausios temos