21:01 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (56)
  156

  Anot Grabausko, Lietuvos valdžia taiko psichologinį terorą prieš tuos, kurie pasisako už žodžio laisvę

  VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Lietuvos "Socialistinio liaudies fronto" (SLF) pirmininkas Giedrius Grabauskas arešto pratęsimą opozicijos politikui, buvusiam SLF vadovui Algirdui Paleckiui pavadino "Smetonos režimo tęsimu". Apie tai jis pasakė interviu Sputnik Lietuva.

  Vilnius
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Grabauskas pažymėjo, kad valdžia daro spaudimą ne tik pačiam Paleckiui, bet ir visuomenei, kad ji tylėtų. Taip pat, anot jo, persekiojami tie, kurie gynė Paleckį, pasisakė už žodžio laisvę ir istorinę tiesą.

  "Jie naudoja psichologinį terorą, kad papešiotų žmones, ir ekonomiškai — kartais iš žmonių atima kompiuterius, telefonus. Kai kuriems žmonėms tai yra susiję su darbu, o kaip bendravimo priemonė — ekonominis nuostolis", — paaiškino jis.

  Grabauskas pažymėjo, kad situacija Lietuvoje yra gana niūri.

  "Aš ir toliau laikausi minties, kad tai yra profašistinio Smetonos režimo tradicijos tęsinys. Tai buvo 1926–1940 metais — masinės paieškos, masiniai sulaikymai, teismai, spaudimas, grasinimai", — pasakė jis.

  Grabauskas taip pat pasidalino savo įspūdžiais apie tai, kad pamatė Paleckį per piketą prie teismo rūmų. Visuomeninis veikėjas apsidžiaugė, nes pirmą kartą per metus pamatė Paleckį. "Jis atrodė silpnas, bet buvo džiaugsmingas, kad atėjo pažįstami, draugai, kolegos", — papasakojo SLF pirmininkas.

  Kauno apygardos teismas pranešė, kad areštas Paleckiui buvo pratęstas dviem mėnesiams. Terminas pradės galioti nuo spalio 26 dienos.

  Paleckis yra įkalintas nuo praėjusių metų rudens. Jis buvo sulaikytas dėl įtarimų "šnipinėjimu Rusijos naudai". Kelis kartus per šį laikotarpį jo areštas buvo pratęstas.

  Antradienį istorikas Aleksandras Diukovas paskelbė nuotrauką, kurioje matyti, kad Paleckis labai išsekęs. Pats opozicijos politikas anksčiau skundėsi, kad pablogėjo jo sveikata ir jis neteko svorio.

  Paleckis ne kartą pareiškė apie savo nekaltumą. Viename iš savo laiškų iš kalėjimo jis pavadino Lietuvos valdžios veiksmus kerštu už jo susidomėjimą 1991 metų sausio 13 dienos įvykiais prie Vilniaus televizijos bokšto, taip pat už jo bendravimą su rusais.

  Antanas Smetona buvo vienas iš karinio perversmo respublikoje lyderių ir organizatorių, vėliau — nustatyto autoritarinio režimo vadovas. Prieš prasidedant Antrajam pasauliniam karui, jis atvirai rėmė hitlerinę Vokietiją ir priešinosi Tarybų Sąjungai.

  Taip pat jo valdymo laikotarpiui buvo būdinga žiniasklaidos cenzūra, Konstitucijos pakeitimas (iš jos išnyko formuluotė, kad Lietuva yra demokratinė respublika), pirmosios Lietuvoje politinių kalinių koncentracijos stovyklos sukūrimas, masinė emigracija.

  Temos:
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (56)

  Dar šia tema

  Internete pasirodė išvargusio Paleckio nuotrauka
  Anušauskas susierzino dėl atėjusiųjų į teismą palaikyti Paleckį
  Teismas pratęsė Paleckio suėmimą dar dviem mėnesiams
  "Savų nepalieka": Baltijos šalyse vyko Paleckio palaikymo piketai
  Tegai:
  areštas, Algirdas Paleckis, Lietuva

  Svarbiausios temos