10:07 2019 Lapkričio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1091
 • RUB70.6406
  Jaunimas prie kompiuterio, archyvinė nuotrauka

  Visi Lietuvos gyventojai galimai turės oficialų elektroninio pašto adresą

  © Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  1910

  Kiekvienam Lietuvos gyventojui numatomos elektroninio pristatymo dėžutės, skirtos bendrauti su valdžios institucijomis

  VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Nuo 2021 metų sausio 1 dienos kiekvienas Lietuvos gyventojas turės savo oficialų elektroninio pašto adresą – elektroninio pristatymo dėžutę, skirtą bendrauti su valdžios institucijomis ir įstaigomis, rašoma Susisiekimo ministerijos pranešime.

  Numatoma, kad taip gyventojai galės efektyviau gauti viešąsias, administracines ir kitas paslaugas.

  Susisiekimo ministerijos siūlymu Vyriausybė pritarė teisės aktų pakeitimams, įteisinantiems asmenų susirašinėjimą elektroniniu būdu per Nacionalinę elektroninių siuntų pristatymo, naudojant pašto tinklą, informacinę sistemą, t. y. per E. pristatymo sistemą. Šiems teisės aktų pakeitimams dar turės pritarti Seimas.

  Taip siekiama sukurti teisines prielaidas, kad visas viešojo administravimo subjektų susirašinėjimas su asmenimis pirmiausia būtų vykdomas elektroninių ryšių priemonėmis, o jei asmuo jomis nesinaudoja, t. y. elektroninio pristatymo dėžutė yra neaktyvi, elektroninė siunta būtų atspausdinta ir pristatyta kaip pašto siunta.

  "Tokia valstybės institucijų ir gyventojų bendravimo forma leis valstybinėms įstaigoms lengviau identifikuoti ir informuoti gyventojus, o gyventojams bus paprasčiau kreiptis į įstaigas, bus užtikrintas turinio konfidencialumas ir susirašinėjimo slaptumas", – sako susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

  Numatoma, kad fiziniams asmenims, per E. pristatymo sistemą siunčiantiems elektronines siuntas viešojo administravimo subjektams, teismams, Lietuvos administracinių ginčų komisijai ir jos teritoriniams padaliniams, Konstituciniam teismui, prokuratūrai, Seimo kontrolieriams, Lygių galimybių kontrolieriui ar Vaiko teisių apsaugos kontrolieriui, elektroninio pristatymo paslaugos  būtų teikiamos nemokamai.

  Dar šia tema

  Lietuvos senjorai pensijas ir toliau galės atsiimti Lietuvos pašte
  Lietuvos laiškininkai paštą pradėjo gabenti elektriniais dviračiais
  "Jums laiškas": kaip pristatomas paštas įvairiose pasaulio vietose
  Tegai:
  valdžios institucijos, gyventojai, Lietuva

  Svarbiausios temos