06:54 2020 Balandžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.0956
 • RUB85.9486
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  26

  Tarp migrantų daiktų pasieniečiai rado mobilaus ryšio telefoną ir du savadarbius duriamuosius įrankius

  VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Antradienį beveik dvi dešimtys URC dirbančių pasieniečių surengė prevencinę priemonę — netikėtą patikrinimą, rašoma Valstybės sienos apsaugos tarnybos pranešime.

  Jame dalyvavo ir VSAT kinologas su narkotikų paieškai parengtu tarnybiniu šunimi. Buvo tikrinami į Lietuvą neteisėtai bandę patekti, sulaikyti ir vėliau centre apgyvendinti migrantai, jų daiktai ir trijų aukštų gyvenamosios patalpos.

  Рабочие-строители, архивное фото
  © Sputnik / Кирилл Каллиников

  Viename neteisėtų migrantų kambaryje VSAT pareigūnai rado ir paėmė už lovos paslėptą mobilaus ryšio telefoną. Šį daiktą sulaikytiems migrantams, priešingai nei URC gyvenantiems prieglobsčio prašytojams, turėti yra draudžiama.

  Be to, neteisėtų migrantų kambariuose pasieniečiai aptiko ir du savadarbius duriamuosius įrankius. Tokių daiktų užsieniečiams turėti taip pat negalima. Kam jie priklauso, nė vienas sulaikytasis neprisipažino.

  Šiuo metu URC iš viso yra apgyvendinti 137 užsieniečiai. 24 iš jų yra sulaikyti neteisėti migrantai, likusieji — prieglobsčio Lietuvoje prašytojai.

  URC yra vienintelė įstaiga Lietuvoje, skirta apgyvendinti prieglobsčio prašytojus jų prašymo dėl prieglobsčio nagrinėjimo metu bei laikyti sulaikytus nelegalius migrantus ilgiau nei 48 valandas, siekiant išsiųsti juos iš Lietuvos.

  Migracijos srautai ES šalyse: krizės poveikis
  © Sputnik /
  Migracijos srautai ES šalyse: krizės poveikis

  Dar šia tema

  Seimas pritarė susitarimui su Ukraina dėl darbo migrantų
  Per pastaruosius devynerius metus migrantų skaičius pasaulyje padidėjo 51 mln.
  Pasaulio bankas: migrantai padės Europos ir Centrinės Azijos ekonomikai
  Kalėjimai su kovotojais Sirijoje liko be apsaugos, teroristai gali migruoti
  Tegai:
  mobilieji telefonai, daiktai, migrantai

  Svarbiausios temos