11:08 2019 Lapkričio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1006
 • RUB70.8149
  Maisto produktai, archyvinė nuotrauka

  Tyrimas paneigė populiaraus sveikatinimosi būdo naudingumą

  © Photo: Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  27 0 0

  Vokietijos mokslininkai palygino angliavandenių suvartojimo poveikį senėjimui, savo tyrime jie skirtingais būdais maitino įvairaus amžiaus graužikus

  VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Priešingai nei vyraujantys įsitikinimai, mažinant angliavandenių suvartojimą senatvėje nepagerėja sveikata ir nepailgėja gyvenimas — tokią išvadą padarė mokslininkai iš Vokietijos Max Planck instituto. Jų tyrimų rezultatai skelbiami portale "MedicalXpress".

  Eksperimento metu mokslininkai maitino jaunas ir senas peles pagal tam tikrą dietą. Paaiškėjo, kad graužikai, kuriems po brendimo buvo duota 40 procentų mažiau maisto, senatvėje buvo sveikesni. Bet jei mažėjo senų pelių kalorijų suvartojimas, jų gyvenimo trukmė nesikeitė, palyginti su graužikais, kurie maitinti pagal įprastą dietos režimą.

  Anksčiau italų ekspertai padarė išvadą, kad mityba atlieka ypatingą vaidmenį išsaugojant jaunystę. Tiems, kurie nenori susidurti su priešlaikiniu senėjimu, dietologai pataria į dietą įtraukti ne mažiau kaip 1,1 gramo baltymų vienam svorio kilogramui, tai leis išlaikyti pakankamą raumenų masę. Be to, rekomenduojama valgyti pieno produktus, taip pat žalumynus ir salotas, turinčius daug folio rūgšties.

  Dar šia tema

  Mokslininkai nustatė už lėto vaikščiojimo slypintį pavojų
  Įvardytas neigiamas poveikis sveikatai dirbant biure
  Moksleiviams maistui ir vadovėliams įsigyti skirta apie 20 milijonų eurų
  Tegai:
  maitinimas, mokslininkas

  Svarbiausios temos