16:45 2020 Birželio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB77.8132
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  24

  Nustatyta, kad mokslo institucijos gaus ne 51 proc., o 99 proc. jų už sutartis su ūkio subjektais gautų lėšų

  VILNIUS, spalio 24 — Sputnik. Vyriausybė pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymui didinti lėšas mokslui, bendradarbiaujančiam su verslu, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  Už lėšas, kurios mokslo institucijos pritraukia iš ūkio subjektų, bus skiriamas kone dvigubai didesnis finansinis paskatinimas nei iki šiol — valstybė skirs beveik tokią pačią lėšų sumą, kokią mokslininkai uždirbs iš verslo užsakymų.

  Nustatyta, kad mokslo institutams ir universitetams bus skiriama ne 51 proc. kaip iki šiol, o 99 proc. jų už sutartis su ūkio subjektais gautų lėšų.

  Tokia finansavimo tvarka bus pradėta taikyti skaičiuojant 2020 metų mokslo rezultatus.

  "Mūsų šalies klestėjimui labai svarbu, kad mokslas ir verslas kuo aktyviau tarpusavyje bendradarbiautų kuriant inovacijas, mokslinius atradimus pritaikant praktikoje. Tikimės, kad padidintos valstybės finansinės paskatos prie to svariai prisidės", — sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

  Pernai moksliniams tyrimams, eksperimentinei plėtrai ir meno veiklai plėtoti iš valstybės biudžeto buvo skirta 51,4 mln. eurų. Šiemet ši suma siekė 60,9 mln. eurų.

  Dar šia tema

  Vyriausybė pritarė lėšų radioaktyviujų atliekų atliekynui kaupimo planui
  Skvernelis pažadėjo nepalikti valstybės finansinėje katastrofoje
  Tegai:
  mokslas, vyriausybė

  Svarbiausios temos