22:27 2020 Balandžio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.0867
 • RUB80.6900
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  21

  Dėl buvusios merės ligos, sveikatos būklės ar kitokių su ja susijusių priežasčių baudžiamasis procesas truko ilgiau nei penkerius metus, iš jų trejus metus byla buvo nagrinėjama teisme

  VILNIUS, spalio 24 — Sputnik. Ketvirtadienį Panevėžio apygardos teisme paskelbtas nuosprendis buvusiai Visagino savivaldybės merei Daliai Štraupaitei, ji pripažinta kalta dėl piktnaudžiavimo tarnyba, prekybos poveikiu bei dokumentų klastojimo, praneša Generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

  Buvusiai merei skirta 15 tūkst. eurų bauda, 12 tūkst. eurų vertės turto konfiskacija ir 3 metai laisvės atėmimo, bausmės vykdymą atidedant 3 metams.

  Be minėtų bausmių, jai taip pat atimta teisė trejus metus būti paskirtai į valstybės ar savivaldybės bei jų įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų skiriamas pareigas. Kaltinimas dėl dar vienos jai inkriminuotos veikos — teismo įpareigojimo nevykdymo — buvo panaikintas, nes suėjo senaties terminas.

  Teismo nuosprendį išgirdo ir buvęs vienos bendrovės technikos direktorius G. V. bei kitos bendrovės tuometis direktorius I. K. Vienos bendrovės vadovaujantis darbuotojas G. V. pripažintas kaltu dėl prekybos poveikiu, jam skirta 3 tūkst. 765 Eur bauda. Trečiąjį teisiamąjį I. K. teismas išteisino konstatavęs, kad byloje nebuvo surinkta pakankamai neabejotinų jo kaltės įrodymų.

  Tyrimo metu buvo nustatyta, kad tuometė Visagino merė paėmė kyšius iš kelių verslininkų už tai, kad jų vadovaujamos įmonės būtų kviečiamos dalyvauti savivaldybės rengiamuose viešuosiuose pirkimuose, taip pat už gerų santykių palaikymą.

  Ikiteisminio tyrimo metu taip pat surinkta įrodymų, kad Štraupaitės nurodymu kai kurie savivaldybės darbuotojai darbo valandomis atliko įvairius darbus tuometės merės ir jai artimų asmenų namuose.

  Įrodyta ir tai, kad merė asmeniniais tikslais naudojosi savivaldybei priklausančiu transportu. Darant šiuos nusikaltimus buvo klastojami Visagino savivaldybės oficialūs dokumentai — darbo apskaitos žiniaraščiai, kelionės lapai.

  Baudžiamasis procesas truko ilgiau nei penkerius metus, iš jų trejus metus byla buvo nagrinėjama teisme. Skirdamas bausmes kaltinamiesiems, teismas atsižvelgė į tai, kad pati Štraupaitė vilkino bylą — nedavė parodymų ikiteisminio tyrimo metu, apklausos nebuvo baigiamos dėl jos pačios ar jos motinos sveikatos problemų. Be to, Štraupaitė atsisakydavo priimti šaukimus, neatvykdavo į apklausas.

  Pabrėžiama, kad iš 48 teismo posėdžių net 16 posėdžių neįvyko arba iš dalies neįvyko dėl buvusios merės ligos, sveikatos būklės ar kitokių su ja susijusių priežasčių.

  Dar šia tema

  Venckienės byla: "Drąsos kelias" vėl drąsiai stos į tiesos kelią?
  Titovas: Lietuvos teisingumas paverčia nekaltus gyventojus nusikaltėliais
  Tegai:
  teismas, Visaginas

  Svarbiausios temos