12:43 2020 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  8

  Nuo 2018 metų pradžios "Sodra" pateikė beveik 30 tūkst. mokėjimo nurodymų ir apie 2500 sprendimų antstoliams, su 1500 skolininkų sudarytos skolos išdėstymo dalimis sutartys dėl 5 mln. eurų skolų išmokėjimo dalimis

  VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. "Sodra" nuo 2018 metų pradžios, kai perėmė vaiko išlaikymo išmokų mokėjimą, iš alimentų nemokančių tėvų susigrąžino 5,3 mln. eurų, dar dėl 5 mln. eurų sudarytos skolos išdėstymo dalimis sutartys, rašoma "Sodros" pranešime.

  Sodra, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Vaiko išlaikymo išmokas iš "Sodros" gauna apie 21 tūkst. vaikų.

  "Sodra" vaiko išlaikymo išmokas perveda vienam iš tėvų, auginančiam vaiką, ar globėjams (rūpintojams), kai vaikas ilgiau kaip mėnesį negauna arba gauna tik dalį teismo priteistų alimentų.

  Maksimali mėnesinė vaiko išlaikymo išmoka siekia 68,4 euro. Teisę kreiptis dėl šių išmokų turi tėvai ar globėjai (rūpintojai), kai vaikas negauna viso arba dalies išlaikymo, priteisto vienam iš tėvų arba abiem tėvams.

  Išmokos iš valstybės lėšų skiriamos tik vaikams iki 18 metų arba vyresniems, jeigu jiems iki sukankant 18 metų buvo nustatytas neįgalumas. Norint gauti išmoką tiek vaikas, tiek išmoką už vaiką gaunantis suaugusysis turi būti deklaravę gyvenamąją vietą Lietuvoje.

  Vaiko išlaikymo išmokų skaičius išlieka stabilus — tai tam tikra pagalba tėvams ar globėjams (rūpintojams), kurie augina vaikus, kai vaikas negauna viso ar dalies teismo priteisto išlaikymo. Tačiau tai nėra valstybės pašalpa, "Sodra", administruojanti šias išmokas, turi teisę išieškoti lėšas iš teismo sprendimų nevykdančių tėvų ir darbas su skolininkais vyksta nuolat.

  Nuo 2018 metų pradžios "Sodra" pateikė beveik 30 tūkst. mokėjimo nurodymų ir apie 2500 sprendimų antstoliams. Su 1500 skolininkų sudarytos skolos išdėstymo dalimis sutartys dėl 5 mln. eurų skolų išmokėjimo dalimis.

  Dar šia tema

  Alimentų skolininkai galės netekti vairuotojo pažymėjimo
  Lietuvoje alimentų nemoka daugiau kaip 80 tūkst tėvų
  Valstybė mokės alimentus vaikams
  Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė nepritaria išieškomų alimentų mažinimui
  Tegai:
  skola, Valstybinis socialinio draudimo fondas "Sodra"

  Svarbiausios temos