04:31 2020 Gegužės 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1016
 • RUB77.9343
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (72)
  104

  VRM pateikė informaciją apie oro, dirvožemio, vandens, maisto produktų užteršimą ir kitus su gyventojais susijusius faktus. Paaiškėjo, kad galimai paveiktoje zonoje gyvena dešimtys tūkstančių žmonių

  VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Lietuvos vidaus reikalų ministerija pateikė interaktyvų teritorijų užterštumo žemėlapį dėl gaisro, kilusio bendrovės "Ekologistika" padangų perdirbimo sandėlyje, Alytuje.

  Jį parengė Alytaus miesto savivaldybė, bendradarbiaudama su vyriausybinės avarinių situacijų komisijos įsteigtu spaudos centru, kad pateiktų gyventojams daugiau informacijos apie gaisrą.

  Žemėlapyje yra duomenų apie oro, dirvožemio, vandens, maisto produktų užteršimą, taip pat kiti su gyventojais susiję faktai.

  Remiantis šia informacija, gaisro padariniai paveikė Alytaus ir jo rajono teritorijas, kuriose gyvena beveik 64,5 tūkstančio žmonių. Tarša neišplito už Lietuvos ribų.

  Gaisras kilo praėjusią savaitę. Sudegė apie du tūkstančius kvadratinių metrų panaudotų padangų sandėliavimo vietos. Dėl užsidegimo į orą pateko daug sunkių kenksmingų dalelių iš degimo produktų, iki šiol pastebimi dūmai nuo gaisro. Alytaus rajone buvo paskelbta ekstremalioji situacija, tačiau vėliau ji buvo atšaukta.

  Pirmadienį Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad gaisras užgesintas, tačiau Alytaus meras Neris Cesiulis paneigė informaciją, pareiškęs, kad gaisras nebuvo likviduotas ir specialistai vis dar gesina rusenančias padangas, ir iš viso sukritikavo ministeriją už jos reakciją.

  Pasipiktinę ir šalies gyventojai. Internete vis daugiau parašų surenka peticija, raginanti atleisti iš pareigų vidaus reikalų ministrę Ritą Tamašiunienę. Ją jau pasirašė daugiau nei 33 tūkstančiai žmonių.

  Temos:
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (72)

  Dar šia tema

  Ne tik dėl gaisro: politologas atskleidė, už ką gali atleisti Tamašunienę
  Alytus renka lėšas ugniagesiams premijuoti ir gaisro padariniams likviduoti
  Politologas: Lietuvos VRM nuolat dirba pasikliaudama sėkme
  Tegai:
  Alytus, gaisras, Lietuva

  Svarbiausios temos