01:49 2020 Birželio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1194
 • RUB77.0055
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (73)
  49

  Gaisro Alytaus rajone paveiktoje teritorijoje uždrausta tiekti žalią pieną supirkimo punktams, naudoti jį asmeninėms reikmėms ar gyvūnams šerti, juo prekiauti

  VILNIUS, spalio 26 — Sputnik. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) gavo pirmuosius pieno mėginių, kurie buvo atrinkti iš gaisro Alytaus rajone paveiktoje teritorijoje esančių ūkių, laboratorinių tyrimų rezultatus. Nustatyta, kad dioksinų suma viršija didžiausią leistiną koncentraciją.

  Atsižvelgiant į tyrimų rezultatus, ūkiams, kurie pateko į užterštą teritoriją, draudžiama tiekti žalią pieną supirkimo punktams, naudoti jį asmeninėms reikmėms ar gyvūnams šerti, iki atskiro nurodymo, taip pat prekiauti pienu ir pieno produktais tiesiogiai vartotojams, turgavietėse ir kitose prekybos vietose.

  Pieno supirkėjams ir pieno perdirbimo įmonėms draudžiama supirkti pieną, pristatytą iš užkrėstose teritorijose esančių ūkių.

  "Siekdami užtikrinti pieno gamintojų ir vartotojų interesus, šią problemą spręsime pirmadienį Vyriausybėje", — žemės ūkio ministro Andriaus Palionio žodžius cituoja Žemės ūkio ministerijos spaudos tarnyba.

  Atkreiptinas dėmesys, kad ūkinių gyvulių laikytojai ir gyventojai turi griežtai laikytis VMVT parengtų rekomendacijų dėl vandens, gyvūnų laikymo ir priežiūros, maisto produktų vartojimo ekstremalios situacijos metu bei patalpų valymo ir švarinimo.

  Dioksinai — toksiškų organinių junginių grupė, pasižyminti kancerogeniniu ir mutageniniu poveikiu. Jie tirpsta riebaluose ir organiniuose tirpikliuose, netirpsta vandenyje. Aplinkoje sklinda daugiausia oru, prilipę prie dulkių dalelių.

  Temos:
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (73)

  Dar šia tema

  Alytaus meras paprašė valdžios atsiminti zuikį ir neužduoti nereikalingų klausimų
  Atliekami tyrimai, aiškinantis gaisro Alytuje sukeltą poveikį vandens ir maisto saugai
  Alytaus meras papasakojo apie "dingusį" atstovą spaudai iš Vilniaus
  Tegai:
  Lietuva, gaisras, Alytus, pienas

  Svarbiausios temos