05:37 2019 Lapkričio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1077
 • RUB70.6272
  Lietuvos Konstitucinio Teismo pastatas

  Lietuvos Konstitucinis Teismas pirmą kartą priėmė individualų skundą

  CC BY-SA 3.0 / wikipedia / Juliux / Lithuanian Constitutional Court
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  11 0 0

  Į Konstitucinį Teismą kreipėsi respublikos pilietis, nuteistas laisvės atėmimo bausme už labai sunkaus nusikaltimo padarymą

  VILNIUS, spalio 26 — Sputnik. Lietuvos Konstitucinis Teismas priėmė nagrinėti pirmąjį individualų konstitucinį skundą, praneša teismo spaudos tarnyba.

  Pareiškėjas, nuteistas kalėti, kreipėsi į Konstitucinį Teismą prašydamas išsiaiškinti, ar teismo sprendimas neprieštarauja Konstitucijai ir konstituciniam principui.

  Vyrui už labai sunkų nusikaltimą paskirta laisvės atėmimo bausmė. Rugpjūčio pradžioje Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atsisakė nagrinėti skundą ir nutarė, kad pagal Baudžiamojo kodekso 75 straipsnį neįmanoma nutraukti laisvės atėmimo bausmę už sunkų nusikaltimą. Teismo sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas.

  Nuteistasis mano, kad Baudžiamajame kodekse numatytas draudimas atidėti laisvės atėmimo bausmės atlikimą už labai sunkius nusikaltimus nepagrįstai riboja teismo teisę individualizuoti bausmę.

  Konstitucinis Teismas nusprendė, kad visos sąlygos skundui nagrinėti yra įvykdytos. Tačiau teismas atmetė jo prašymą sustabdyti bausmės atlikimą, kol bus svarstomas jo klausimas.

  Už kokį būtent nusikaltimą buvo nuteistas pareiškėjas, neatskleidžiama.

  Šią vasarą pasikeitė kreipimosi į Konstitucinį Teismą tvarka, dabar ji leidžia Lietuvos gyventojams tiesiogiai kreiptis į teismą su individualiais skundais. Jie gali kreiptis į Konstitucinį Teismą po to, kai bus išnaudotos visos kitos teisinės gynybos priemonės. Skundas gali būti pateiktas per tris mėnesius nuo galutinio teismo sprendimo priėmimo dienos.

  Į nagrinėjimo sritį įeina skundai, susiję su žmogaus teisių ir laisvių pažeidimais, kylančiais dėl Lietuvos įstatymų ar kitų Seimo, prezidento ar vyriausybės įstatymų taikymo.

  Lietuviai gali asmeniškai kreiptis į Konstitucinį Teismą nuo rugsėjo.

  Dar šia tema

  Lietuvos žmogaus teisių aktyvistas Paleckio areštą pavadino Smetonos režimo tęsimu
  Lietuva nusprendė numarinti Paleckį kalėjime
  Grabauskas papasakojo apie kratas jo namuose Paleckio arešto fone
  Tegai:
  Konstitucinis Teismas, Lietuva

  Svarbiausios temos