11:00 2019 Lapkričio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1059
 • RUB70.7748
  Laukas

  Lietuvoje du kartus per dieną įvestas planas "Skydas" dėl aptiktų sprogmenų

  © Sputnik / Стрингер
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  18 0 0

  Karo laikų sprogmenys buvo aptikti Panevėžio ir Rokiškio rajonuose laukų arimo metu, juos sunaikinti buvo iškviesti Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai

  VILNIUS, spalio 26 — Sputnik. Panevėžio ir Rokiškio rajonuose penktadienį buvo aptikti Antrojo pasaulinio karo sprogmenys, praneša Lietuvos policija.

  Pranešama, kad spalio 25 dieną Panevėžio rajono Krekenavos seniūnijos Papalčių kaime ariant laukus buvo rastas daiktas, panašus į sprogmenį. Atvykę Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai nustatė, kad daiktas yra sprogmuo, Antrojo pasaulinio karo laikų, rusiškas 45 mm artilerijos sviedinys. Kadangi sprogmuo kėlė pavojų, jis buvo transportuotas į Krekenavos žvyro karjerą ir ten saugiai sunaikintas. Planas "Skydas" buvo įvestas 11:15 ir atšauktas 13:50.

  Tą pačią dieną Rokiškio rajono Južintų seniūnijos Mičiūnų kaime ariant laukus buvo rastas, kaip įtariama, karo laikų sprogmuo. Atvykę Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono specialistai nustatė, kad rastas sprogmuo yra 82 mm minosvaidžio mina, ji sunaikinta Mičiūnų kaime, radimo vietoje. Planas "Skydas" įvestas 14:43 ir atšauktas 17:10.

  Dar šia tema

  Lietuvos pasieniečiai pasienyje su Rusija rado artilerijos sviedinį
  Prie Nemuno rastas artilerijos sviedinys
  Vilniaus oro uoste aptiktas granatos korpusas
  Vilniuje rasta apie 100 kilogramų sprogmenų
  Tegai:
  sprogmuo, Lietuva

  Svarbiausios temos