11:54 2019 Lapkričio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Drėgna kelio danga, archyvinė nuotrauka

  Kelininkai perspėja apie šlapią kelių dangą: žadamos ir liūtys

  © Depositphotos/ Andrei Kuzniatsou
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  14 0 0

  Šiuo metu keliai daugiausia sausi tik Alytaus apskrityje, tačiau sinoptikai šiandien žada lietų, o vietomis galima perkūnija, miestuose gali patvinti gatvės

  VILNIUS, spalio 28 — Sputnik. Didžiojoje Lietuvos dalyje dėl buvusio ar besitęsiančio lietaus valstybinės reikšmės kelių dangos šlapios arba drėgnos, tik Alytaus apskrityje keliai daugiausia sausi, perspėja Lietuvos automobilių kelių direkcija.

  Vairuotojams primenama, jog lietingą dieną ant kelio nukritę lapai suformuoja slidžią dangą. Tai gerokai apsunkina vairavimo sąlygas, sumažina ratų sukibimą bei reikalauja papildomo stabdymo laiko.

  Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, dieną protarpiais palis, vietomis galima perkūnija. Vėjas pietvakarių, vakarų, pereinantis į šiaurės vakarų, 7–12 m/s. Aukščiausia oro temperatūra nuo 7 iki 11 laipsnių šilumos.

  Spalio 29 dieną vietomis trumpai palis. Temperatūra naktį 0–5, dieną 5–9 laipsniai šilumos.

  "Facebook" grupėje "Orai ir klimatas Lietuvoje" skelbiama, jog šiandien susidarė tokia situacija, kad virš vis dar pakankamai įšilusios Baltijos formuojasi intensyvių liūčių debesys.

  Dėl tokios judėjimo trajektorijos (statmenai krantui), vakarų ir pietvakarių Lietuvoje vietomis galima sulaukti smarkaus lietaus, o miestuose — gatvių patvinimų, ypač atsižvelgiant į tai, kad nuo nuotekų surinkimo šulinių tikrai nebus visur idealiai nuvalyti lapai, rašoma pranešime.

  Spalio orai Lietuvoje ir Vilniuje
  © Sputnik /
  Spalio orai Lietuvoje ir Vilniuje

  Svarbiausios temos