19:40 2020 Kovo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (71)
  36

  Gyvenamųjų patalpų ore aptiktos 6 kenksmingos medžiagos, tačiau nė vienos iš jų koncentracijos neviršijo vienkartinių leistinų verčių

  VILNIUS, spalio 28 — Sputnik. Alytuje buvo atlikti laboratoriniai gyvenamųjų patalpų oro tyrimai, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

  Tyrimai vyko Pramonės gatvės bei Miklusėnų gyvenvietės gyvenamosiose patalpose.

  Nustatyta, kad gaisro metu išsiskiriančios medžiagos galėjo patekti į gyvenamųjų patalpų orą. Patalpų ore aptiktos 6 padangų gaisro dūmams būdingos kenksmingos medžiagos, tačiau nė vienos iš jų koncentracijos neviršijo vienkartinių leistinų verčių.

  Remiantis tyrimų duomenimis, kelių patalpų ore buvo rasta stireno, kuris nepriskiriamas pavojingoms medžiagoms. Stirenas yra kvėpavimo takus, odą ir gleivines dirginanti medžiaga, kurios ūmus poveikis pasireiškia akių, nosies, odos sudirginimu (paraudimu, perštėjimu), gerklės sausumu, sukeliančiu kosulį. Ilgalaikis stireno poveikis pasireiškia centrinės nervų sistemos pažeidimu (galvos, skausmais, nuovargiu, depresija, sumažėjusia dėmesio koncentracija).

  Tirtuose patalpų oro mėginiuose taip pat nustatytas nedidelis trijų cheminių medžiagų ribinių koncentracijų viršijimas, tačiau specialistai neturi pakankamai informacijos, kad jas būtų galima susieti su gaisro dūmais. Minėtos medžiagos išsiskiria iš namuose esančių baldų, kilimų, naudotų buities valiklių, jų yra tabako dūmuose ar pan.

  Tirtuose būstuose bus atliekami pakartotini matavimai.

  Remiantis šiais duomenimis, visų gyventojų, per kurių gyvenamąją teritoriją perėjo gaisro dūmų debesis, prašoma išvalyti savo gyvenamąsias patalpas pagal pateiktas rekomendacijas.

  Sveikatos centras taip pat informuoja, kad gaisro mastui maksimaliai sumažėjus, rekomenduojama patalpas efektyviai vėdinti, geriausia rytais, įsitikinus, kad lauke nėra juntamas degėsių kvapas, nematyti dūmų, plačiai atveriant langus 5–10 min., o po to juos vėl sandariai uždarant.

  Anksčiau taip pat buvo nustatyta, kad pienas Alytaus rajone užterštas kenksmingomis medžiagomis. Gaisro Alytaus rajone paveiktoje teritorijoje esančių ūkių piene dioksinų suma viršija didžiausią leistiną koncentraciją.

  Gaisras padangų perdirbimo gamykloje "Ekologistika" kilo praėjusią savaitę. Sudegė beveik du tūkstančius kvadratinių metrų plotą užimančios panaudotų padangų sandėliavimo patalpos. Dėl gaisro į orą pateko daug sunkių kenksmingų dalelių, Alytaus rajone buvo paskelbta ekstremalioji situacija, tačiau vėliau ji buvo atšaukta.

  Remiantis užterštumo žemėlapio informacija, gaisro padariniai paveikė Alytaus ir jo rajono teritorijas, kuriose gyvena beveik 64,5 tūkstančio žmonių.

  Temos:
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (71)

  Dar šia tema

  Tikimasi, kad gaisras Alytuje bus užgesintas jau šiandien
  Pienas Alytaus rajone užterštas kenksmingomis medžiagomis
  Alytaus meras papasakojo apie "dingusį" atstovą spaudai iš Vilniaus
  Tegai:
  Alytus

  Svarbiausios temos