12:22 2019 Lapkričio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1041
 • RUB70.5319
  Ežeras, archyvinė nuotrauka

  Pasieniečiai Vištyčio ežere išgelbėjo čiužiniu plaukusį vilnietį

  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (280)
  13 0 0

  Tarnybiniu kateriu atskubėję pasieniečiai Vištyčio ežere išgelbėjo vilnietį, kuris neįvertinęs situacijos čiužiniu išplaukė ištraukti žuvų ieškiklio ir buvo pagautas vėjo

  VILNIUS, spalio 28 — Sputnik. Penktadienį paryčiais VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Vištyčio pasienio užkardos pareigūnai gavo informacijos, kad skubios pagalbos reikia iš Vilniaus atvykusiam žvejui, rašoma VSAT pranešime.

  Vyras buvo ant pripučiamo čiužinio Vilkaviškio rajone, Vištyčio ežere, kuriuo eina siena su Rusija.

  Pasieniečiai tarnybiniu kateriu išskubėjo į ežerą. Paiešką sunkino tai, kad dar nebuvo prašvitę. Netrukus VSAT pareigūnai maždaug už 100 metrų nuo Lietuvos kranto pastebėjo ant čiužinio buvusį vyrą. Jis nekontroliavo situacijos ir buvo blaškomas vėjo bei supamas ežero vandens.

  Žmogus buvo labai sušalęs ir net nesugebėjo pakelti rankų. Kateriu priplaukę pasieniečiai jį ištraukė iš vandens ir nugabeno į krantą. Čia jau laukę medikai 38-erių Vilniaus gyventojui suteikė skubią pagalbą.

  Kai vyras atsigavo, pasieniečiai jį atsivežė į užkardą įvykio aplinkybėms išsiaiškinti. Paaiškėjo, kad prie Vištyčio ežero žvejoti atvažiavo vilniečiai. Jų turėtas žuvų ieškiklis užstrigo ežero dugne, jo atvykėliai negalėjo parsitempti į krantą. Tuomet 38-erių vilnietis pripučiamu čiužiniu išplaukė atkabinti prietaiso.

  Gamtinių sąlygų jis neįvertino. Vėjas pagriebė nevaldomą čiužinį ir ėmė jį blaškyti po ežerą, nešti į Rusijos pusę. Vilnietis šaltame vandenyje sušlapo ir sušalo. Pasieniečių pagalbos jis sulaukė pačiu laiku.

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (280)

  Dar šia tema

  Lietuvos pasieniečiai sugavo savo kolegą su kontrabandą
  Pasienyje su Sirija pastebėti Turkijos šarvuočiai — video
  Migrantų kambariuose pasieniečiai aptiko draudžiamų daiktų
  Tegai:
  ežeras, pasieniečiai

  Svarbiausios temos