20:12 2020 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0964
 • RUB72.1052
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  73

  Nuo lapkričio 10 dienos šalies keliuose taip pat draudžiama važiuoti su vasarinėmis padangomis, o automagistralėse reikia sumažinti greitį

  VILNIUS, spalio 28 — Sputnik. Nuo lapkričio 1-osios Lietuvoje įsigalioja nauji šviesoforų signalų deriniai, lanksčiau reguliuojantys dešinįjį posūkį, praneša Susisiekimo ministerija.

  Nuo lapkričio 1 dienos leidžiama įrengti šviesoforus, kurių pagrindinis žalias signalas yra be rodyklių, su papildoma sekcija į dešinę. Todėl atsiranda galimybė sukti į dešinę, net jei nedega papildoma sekcija su rodykle į dešinę.

  Tačiau tai leidžiama tik tada, jei tuo metu dega žalias skritulio formos šviesoforo signalas be rodyklių. Tai yra, sankryžose su neatnaujintais šviesoforais, kuriuose pagrindinis žalias signalas ir toliau lieka su juodomis rodyklėmis, privaloma paisyti pagrindinio žalio signalo rodyklių krypčių: jei dega pagrindinis žalias signalas su juodomis rodyklėmis, o papildoma sekcija išjungta, galima važiuoti tik pagrindinio žalio signalo rodyklių kryptimis.

  Kai papildoma šviesoforo sekcija išjungta, bet dega pagrindinis žalias skritulio formos signalas (be rodyklių), bus leidžiama sukti į dešinę praleidžiant pėsčiuosius ir dviratininkus. 

  Схема
  Važiavimo tvarka per šviesoforais reguliuojamas sanktyžas nuo lapkričio 1 dienos

  Toks lankstus eismo reguliavimo būdas suteikia galimybę vairuotojams sukti į dešinę trimis atvejais: degant žaliam signalui be rodyklių su išjungta papildoma sekcija (reikia praleisti pėsčiuosius ir dviratininkus), degant žaliam signalui su įjungta papildoma sekcija ir degant raudonam signalui su įjungta papildoma sekcija.

  Susisiekimo ministerija taip pat primena vairuotojams, kad nuo lapkričio 10 dienos šalies keliuose draudžiama važiuoti su vasarinėmis padangomis, o automagistralėse reikia sumažinti greitį.

  Dar šia tema

  Lietuva pirmauja ES pagal dyzelino ir alternatyvių degalų naudojimą
  Tegai:
  Šviesoforai, vairuotojai

  Svarbiausios temos