21:27 2020 Rugpjūčio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (379)
  53

  Ministerija ketina nupirkti keturis milijonus tablečių kalio jodido, kad jos būtų išplatintos gyventojams, iškilus "radiologinei grėsmei"

  VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija paskelbė keturių milijonų jodo tablečių pirkimo konkursą, pranešama Centriniame viešųjų pirkimų portale.

  Pažymima, kad konkursas vyks iki gruodžio 2 dienos, 09:00. Laimės tas, kuris pasiūlys mažiausią kainą.

  Pagal išdėstytas sąlygas, sutarties terminas yra 210 dienų — per tą laiką tiekėjas turės pristatyti tabletes.

  Sutartis taip pat gali būti pratęsta vieną kartą abipusiu susitarimu ne ilgesniam kaip 180 kalendorinių dienų laikotarpiui.

  Sveikatos apsaugos ministerija perka jodo tabletes, kad būtų galima apsaugoti gyventojus nuo radiacijos, įvykus "avarijai Astravo AE".

  Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, kalio jodido tabletės blokuoja radioaktyvaus jodo (radiojodo) absorbciją skydliaukėje, taip sumažindamas skydliaukės vėžio riziką, jei šis junginys veikia organizmą.

  Tačiau jodo tabletės nėra "radiacijos priešnuodis". Jos neapsaugo nuo išorinio poveikio ir nuo jokių kitų radioaktyviųjų medžiagų. Be to, kai kuriems žmonėms jos gali sukelti medicininių komplikacijų, pavyzdžiui, žmonėms, sergantiems inkstų nepakankamumu. Todėl kalio jodido vartojimą reikia pradėti tik tuo atveju, jei yra aiškios medicininės rekomendacijos.

  Lietuva kritikuoja Astravo AE

  Vilnius nuolat kritikuoja Baltarusijos vystomą Astravo atominės elektrinės projektą. Lietuvos valdžia, visų pirma, nėra patenkinta statybų aikštele (50 kilometrų nuo Vilniaus) ir tuo, kad stotis statoma padedant Rusijos valstybinei korporacijai "Rosatom".

  Iš esmės Lietuvos vyriausybė piktinasi dėl to, kad Baltarusijos atominė elektrinė yra tariamai nesaugi ir kelia grėsmę Baltarusijos bei Lietuvos gyventojams. Šiuo atžvilgiu valstybėje vis dažniau vykdomos pratybos, kurių metu imituojamos "radiologinės grėsmės" dėl sprogimo Astravo AE.

  Lietuvos politikai mano, kad Baltarusijos AE kelia "grėsmę" nacionaliniam saugumui, ir paragino kaimynines šalis boikotuoti projektą. Taip pat Lietuvoje įstatymų leidybos lygiu buvo uždrausta importuoti elektrą iš trečiųjų šalių, kur yra "nesaugios" atominės elektrinės.

  Minskas visus Vilniaus reikalavimus laiko politizuotais. Baltarusijos valdžia ne kartą pareiškė, kad Baltarusijos atominė elektrinė statoma visiškai laikantis saugos standartų, o tarptautiniai ekspertai jau patvirtino, kad kaimyninėms šalims nėra jokios rizikos.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (379)

  Dar šia tema

  Lietuviai, pasirūpinkite žvakėmis. Greit elektros nebus
  Nausėda Japonijoje pasakojo apie Astravo AE keliamą "grėsmę"
  Vaičiūnas pažadėjo, kad Baltarusijos AE elektra nepateks į Lietuvą
  Baisiau nei Astravo AE: Rusija ir Minskas gali surengti Lietuvai naują košmarą
  Tegai:
  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Astravo AE

  Svarbiausios temos