03:56 2019 Lapkričio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1059
 • RUB70.7748
  Teismas

  Teismas priėmė verdiktą kaunietės, kuri gatvėje pliaukštelėjo savo sūnui, byloje

  © Photo: Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  31 0 0

  Anksčiau teisiamoji buvo pripažinta nekalta, tačiau bylos medžiaga buvo perduota Kauno policijai administracinio nusižengimo teisenai dėl nedidelio viešosios tvarkos pažeidimo pradėti

  VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Kauno apylinkės teismo teisėjų kolegija atmetė prokuroro apeliacinį skundą, kuriuo buvo prašoma panaikinti išteisinamąjį nuosprendį Kauno miesto gyventojos Eglės Kručinskienės atžvilgiu. Moteris buvo kaltinama fizinio skausmo sukėlimu nepilnamečiui ir viešosios tvarkos pažeidimu.

  Apie tai pranešė Kauno apygardos teismo spaudos tarnyba.

  Teisėjų kolegija savo sprendimą paaiškino tuo, kad pirmos instancijos teismas "išsamiai išnagrinėjo baudžiamąją bylą" ir pagrįstai išteisino Kručinskienę. Tačiau bylos medžiaga buvo perduota Kauno policijai administracinio nusižengimo teisenai dėl nedidelio viešosios tvarkos pažeidimo pradėti.

  Tačiau teisėjų kolegija nusprendė, kad nusikaltimo sudėties nėra. Taigi, Kručinskienė buvo visiškai išteisinta ir tiriamo administracinio nusižengimo dalyje.

  Skandalas aplink šeimą iš Kauno

  Incidentas įvyko praėjusių metų rugsėjo pabaigoje. Pasivaikščiojimo Panemunės šile metu Eglė Kručinskienė pliaukštelėjo dvejų metų sūnui, nes jis kelis kartus bandė išbėgti į dviračių taką. Vienas iš praeivių pranešė apie incidentą policijai.

  Dėl to globos įstaigos paėmė iš šeimos ne tik berniuką, bet ir trejų metų dukrą. Atimti vaikai buvo grąžinti tėvui tik spalio pabaigoje.

  Vaiko teisių apsaugos pareigūnai Kručinskienę apkaltino tuo, kad ji buvo neblaivi, tuo metu policija tai paneigė. Vėliau socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė atsiprašė už melagingus kaltinimus.

  Incidentas sukėlė stiprią visuomenės reakciją. Ginant šeimą iš Kauno, buvo parengta peticija ir surengta akcija dėl valstybės daromo smurto šeimai. Organizatoriai pareikalavo iš dalies pakeisti Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą, ypač dėl to, kad Vaiko teisių apsaugos tarnyba gali atimti vaikus iš šeimos dėl bet kokio anoniminio skundo ir perduoti juos globėjams.

  Draudimas fiziškai bausti vaikus buvo įteisintas 2017 metais.

  Dar šia tema

  Lietuvoje nėra juvenalinės justicijos, pareiškė aktyvistė
  Uostamiestyje pagimdžiusiai girtutėlį kūdikį "mamai" gresia treji metai kalėjimo
  Advokatas papasakojo, kur kreiptis šeimoms dėl atimtų vaikų
  Bus tobulinama vaiko teisių apsaugos sistema
  Registruojamos pataisos, neleisiančios be objektyvių priežasčių iš tėvų atimti vaikus
  Tegai:
  Kaunas, Lietuva

  Svarbiausios temos