22:28 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  72

  Tiltas per Nerį bus tinkamas pėstiesiems, dviratininkams ir neįgaliesiems. Be to, jis bus statomas iš vietinių natūralių medžiagų

  VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Vilniuje paskelbti preliminarūs tilto per Nerį, sujungsiančio sostinės Goštauto ir Upės gatves, architektūrinių idėjų konkurso laimėtojai, praneša sostinės savivaldybės spaudos tarnyba.

  Ekspertų komisija pagal konkurso vertinimo kriterijus sudarė darbų įvertinimo sąrašą, kurio viršuje rikiuojasi "INHUS Engineering" ir "DO architects“ komandų idėja pavadinta "Alberto tiltu".

  Antroe vietoje yra architektų "Studija 501", "SRP projektas", "LT projektai" ir "Mutuss" sukurti "Neries vartai".

  Проект-участник в тендере на строительство пешеходного моста в Вильнюсе
  Naujo tilto per Nerį projektas "Neries vartai", II vieta

  Trečioje vietoje — "TEC Infrastructure" su "Lux semita" architektūrine tilto idėja.

  Проект-участник в тендере на строительство пешеходного моста в Вильнюсе (Lux Semita, III место)
  Naujo tilto per Nerį projektas "Lux Semita", III vieta

  Iš viso konkurse dalyvavo 9 tiltų idėjos.

  Tiltas taps svarbia pėsčiųjų ir dviratininkų jungtimi tarp dešiniajame Neries krante sparčiai augančio Saltoniškių rajono, Žvėryno ir kairiajame Neries krante esančių Lukiškių rajono. Remiantis naujojo Vilniaus miesto bendrojo plano sprendiniais, tai bus ir svarbios dviračių takų jungties tarp Vilniaus centro ir vakarinių miegamųjų rajonų dalis.

  Naujasis tiltas bus apie 8,5 metro pločio: 3 metrai bus skirti pėstiesiems, 4 – dviratininkams, jo prieigos taip pat turės būti suprojektuotos atsižvelgiant į pėsčiųjų ir dviratininkų srautus bei bus pritaikytas neįgaliesiems.

  Be to, po tiltu užtikrinta saugi navigacija — tilto vietoje upės farvateryje būtina išlaikyti 30 metrų pločio ir 5 metrų aukščio nuo upės iki tilto ribą.

  Pagal architektų idėją, pagrindinės tilto konstrukcijos bus gaminamos iš vietinės ir atsinaujinančios medžiagos. Simboliška, kad tiltas galėtų tapti savotiška Žvėryno medinės architektūros tąsa.

  Savivaldybė planuoja skirti apie penkis milijonus eurų naujo tilto per Nerį statybai. Jis bus pastatytas per ateinančius ketverius metus.

  Tegai:
  Neris, tiltas, Vilnius, Lietuva

  Svarbiausios temos