13:15 2019 Lapkričio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1041
 • RUB70.5319
  Pieno produktai, archyvinė nuotrauka

  Po gaisro Alytuje kai kurioms pieno perdirbimo įmonėms uždrausta parduoti produkciją

  © Photo: Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (54)
  42 0 0

  Prevencijos tikslais įmonėms nurodyta neprekiauti produkcija, kurios gamyboje bent iš dalies galėjo būti panaudotas žaliavinis pienas iš gaisro paveiktų teritorijų

  VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad atsižvelgiant į gaisro metu galinčių išsiskirti teršalų pavojų sveikatai, VMVT atliko detalų tyrimą apie žaliavinio pieno, supirkto gaisro paveiktoje teritorijoje, išplatinimą.

  Nustatyta, kad šį pieną kaip žaliavą savo produkcijoje panaudojo penkios įmonės: UAB "Rokiškio sūris", UAB "Rokiškio pienas", UAB "Varėnos pienelis", UAB "Rivona" ir UAB "Marijampolės pieno konservai".

  Nors šių įmonių produkcijoje kenksmingų medžiagų turimais laboratorinių tyrimų duomenimis nustatyta nebuvo, tačiau, vadovaujantis atsargumo principu, prevencijos tikslais įmonėms nurodyta neprekiauti produkcija, kurios gamyboje bent iš dalies galėjo būti panaudotas žaliavinis pienas iš gaisro paveiktų teritorijų.

  Prieš dvi savaites gamykloje "Ekologistika" Alytuje kilo didžiulis gaisras, sudegė beveik du tūkstančius kvadratinių metrų plotą užimančios panaudotų padangų sandėliavimo patalpos.

  Dėl gaisro į orą pateko daug sunkių kenksmingų dalelių. Remiantis užterštumo žemėlapio informacija, gaisro padariniai paveikė Alytaus ir jo rajono teritorijas, kuriose gyvena beveik 64,5 tūkstančio žmonių.

  Situacija aplink gaisrą sukėlė visuomenėje skandalą. Alytaus meras Nerijus Cesiulis apkaltino valdžią melu dėl gaisro likvidavimo, tuo metu, kai ugniagesiai vis dar gesino smilkstančias padangas, bei sukritikavo Vidaus reikalų ministeriją už pavėluotą reakciją.

  Pasipiktinę ir šalies gyventojai. Internete pasklido peticija, raginanti atleisti vidaus reikalų ministrę Ritą Tamašunienę.

  Temos:
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (54)

  Dar šia tema

  Atliekami tyrimai, aiškinantis gaisro Alytuje sukeltą poveikį vandens ir maisto saugai
  Alytus renka lėšas ugniagesiams premijuoti ir gaisro padariniams likviduoti
  Po gaisro Alytuje VRM atliks vidinį patikrinimą

  Svarbiausios temos