12:41 2019 Lapkričio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1041
 • RUB70.5319
  Rrybas, archyvinė nuotrauka

  VMVT rekomenduoja nevartoti sužvejotų žuvų, grybų ir uogų iš Alytaus rajono

  CC0 / Pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (54)
  17 0 0

  Be to, ūkininkams iš gaisro paveiktos teritorijos draudžiama parduoti tiesiogiai iš ūkių kiaušinius, naminių paukščių ar gyvūnų mėsą ir jos produktus

  VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gyventojams rekomenduoja nevartoti Alytaus gaisro paveiktoje teritorijoje sužvejotų žuvų, surinktų grybų ir uogų. Apie tai praneša žinybos spaudos tarnyba.

  "VMVT rekomenduoja nevartoti maistui ir neprekiauti gyvūninės ir augalinės kilmės maisto produktais: natūraliuose ar dirbtiniuose vandens telkiniuose sužvejota žuvimi, sumedžiotų žvėrių mėsa, surinktais grybais, uogomis, kol bus gauti taršos poveikio aplinkai vertinimo tyrimų rezultatai", - rašoma pranešime.

  Veterinarijos tarnyba pažymi, kad visi skerdžiami gyvuliai iš gaisro paveiktos teritorijos į skerdyklas gali būti vežami ar skerdžiami asmeninėms reikmėms tik gavus atskirą VMVT leidimą.

  "Ūkinių gyvulių laikytojams, patenkantiems į gaisro paveiktą teritoriją, draudžiama parduoti tiesiogiai iš ūkių ir kitose prekybos vietose mažais kiekiais gaminamus gyvūninės kilmės maisto produktus: kiaušinius, naminių paukščių ar gyvūnų mėsą ir jos produktus", — rašoma pranešime. 

  VMVT taip pat uždraudė kai kurioms pieno perdirbimo įmonėms parduoti produkciją, kurios gamyboje bent iš dalies galėjo būti panaudotas žaliavinis pienas iš gaisro paveiktų teritorijų.

  Šiuo metu vyksta maisto produktų (pieno ir jo produktų, kiaušinių, daržovių ir vaisių, mėsos, įskaitant medžiojamų gyvūnų, tvenkinių žuvies), gyventojų maistui ir gyvuliams girdyti naudojamo vandens, pašarinių žaliavų, gyvūnų gaišenų mėginiai laboratoriniai tyrimai dėl kenksmingų medžiagų nustatymo. Iki šios dienos yra atrinkta ir laboratorijoms pristatyta apie 80 mėginių.

  Anksčiau buvo nustatyta, kad pienas Alytaus rajone buvo užterštas dioksinais. Dioksinai sukelia lėtinius apsinuodijimus, kurių poveikis juntamas ilgą laiką. Net labai maži dioksino kiekiai neigiamai veikia sveikatą ir kelia pavojų gyvybei. Gyvuose organizmuose dioksinai gali išlikti iki 3–8, o dirvožemyje – daugiau kaip 20 metų.

  Didžiulis gaisras gamykloje "Ekologistika" Alytuje kilo prieš dvi savaites. Jama  sudegė beveik du tūkstančių kvadratinių metrų plotą užimančios panaudotų padangų sandėliavimo patalpos.

  Dėl gaisro į orą pateko daug sunkių kenksmingų dalelių. Remiantis užterštumo žemėlapio informacija, gaisro padariniai paveikė Alytaus ir jo rajono teritorijas, kuriose gyvena beveik 64,5 tūkstančio žmonių.

  Temos:
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (54)

  Dar šia tema

  Po gaisro Alytuje VRM atliks vidinį patikrinimą
  Dėl pažeidimų sustabdyta maisto ruoša dviejose Kazlų Rūdos mokyklose
  Seimo narys pasipiktino, kad atliekos iš Alytaus išvežamos valstybės sąskaita
  Nausėda apie gaisrą Alytuje: krizių valdymo sistema neveikia taip, kaip turėtų
  Tegai:
  gaisras, Alytus, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT)

  Svarbiausios temos