07:45 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  28

  Anksčiau du Bangladešo piliečiai buvo pasiprašę prieglobsčio Latvijoje, tačiau jų prašymai buvo atmesti

  VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Lietuvos pasieniečiai sulaikė du indus, kurie per Lietuvą į Vakarų Europą neteisėtai gabeno du Bangladešo piliečius, praneša VSAT spaudos tarnyba.

  Antradienį Kalvarijos pasieniečiai kelyje Marijampolė – Suvalkai patikrai sustabdė automobilį "Seat Ibiza" lenkiškais numeriais. Į Lenkiją važiuojančią mašiną vairavo 28-erių Indijos pilietis, turintis leidimą gyventi Lenkijoje.

  Kartu vyko jo 24-erių tautietis, turintis leidimą gyventi Latvijoje.

  Kartu "Seat Ibiza" vyko dar du vyrai, neturėję Šengeno vizų ar kitų dokumentų, suteikiančių teisę atvykti ir būti Lietuvoje. Netrukus Kalvarijos pasieniečiai nustatė, kad jie yra 20-ies ir 38-erių Bangladešo piliečiai.

  Šie užsieniečiai buvo pasiprašę prieglobsčio Latvijoje ir apgyvendinti tokiems asmenims skirtame registracijos centre. Bangladešo piliečiai gavo neigiamus Latvijos sprendimus dėl prieglobsčio ir juos apskundė. Nesulaukę galutinio atsakymo jie iš šios šalies Užsieniečių registracijos centro pasišalino ir neteisėtai per Lietuvą bandė, įtariama, pasiekti Vakarų Europą.

  VSAT Varėnos pasienio rinktinėje dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną pradėtas ikiteisminis tyrimas. Indams už tokį nusikaltimą gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 6 metų. Juos pasieniečiai uždarė į areštinę.

  Bangladešo piliečius VSAT pareigūnai trečiadienį perduos Latvijos pasieniečiams.

  Dar šia tema

  Kalvarijos pasieniečiai sulaikė italu apsimetusį indą
  Indijoje pora kapinėse išgelbėjo kūdikį, kuris tris dienas praleido po žeme
  Indijoje moteris pagimdė būdama 75 metų
  Tegai:
  Lietuva, Indija

  Svarbiausios temos