06:04 2019 Lapkričio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1077
 • RUB70.6272
  Ыaulės batarejos, archyvinė nuotrauka

  Vyriausybė pritarė "žaliųjų" bendrijų steigimui

  © Sputnik / Михаил Воскресенский
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  8 0 0

  "Žaliosios" bendrijos galės gaminti, vartoti, kaupti bei parduoti pasigamintą atsinaujinančių išteklių energiją

  VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Vyriausybė šiandien pritarė Atsinaujinančių energijos išteklių įstatymo pakeitimams, kurie leis steigti atsinaujinančių išteklių energijos bendrijas, praneša spaudos tarnyba.

  Pasak energetikos ministro Žygimanto Vaičiūno, įteisinus atsinaujinančių išteklių bendrijas sudaroma dar daugiau ir palankesnių sąlygų gyventojams savarankiškai apsirūpinti energija.

  "Dabar dar daugiau gyventojų galės tapti energetiškai nepriklausomi, naudoti žalią ir švarią energiją bei mažinti sąskaitas už ją. Neabejojame, kad šie pakeitimai sukurs visiškai naujas atsinaujinančios energetikos plėtotojų ir bendruomenių bendradarbiavimo formas", — sako Vaičiūnas.

  "Žaliosios" bendrijos galės valdyti ir plėtoti atsinaujinančius išteklius energijos gamybai naudojančias elektrines — jose gaminti, vartoti, kaupti savo kaupimo įrenginiuose ir parduoti pasigamintą atsinaujinančių išteklių energiją.

  Bendrija galės tapti jau veikiančios arba naujai įsteigtos kooperatinės bendrovės, viešosios įstaigos, daugiabučių namų bendrijos, asociacijos ir sodininkų bendrijos, kurių nariais galės būti pavieniai žmonės, mažos ir vidutinės įmonės (MVĮ) arba savivaldybės.

  Taip pat šiandien Vyriausybė pritarė įstatymų pakeitimams, kurie leis sukurti bandomąją reguliacinę aplinką energetikos inovacijoms.

  Energetikos įstatymo pakeitimais reglamentuoti svarbiausi bandomosios energetikos inovacijų aplinkos veikimo principai ir kriterijai norintiems ja pasinaudoti subjektams, taip pat jų teisės ir pareigos.

  Planuojama, kad nauja teisinė aplinka sudarys galimybes energetikos inovacijų kūrėjams išbandyti inovatyvius kuriamus produktus ar verslo sprendimus.

  Šiuo metu inovacijų kūrėjui, norinčiam išsibandyti pilotinį energetikos srities produktą ar paslaugą, reikėdavo gauti leidimus, kaip ir reguliuojamą veiklą vykdančiai įmonei, o tai užtrukdavo nemažai laiko ir reikalaudavo daug pastangų, o kartais ir išvis nebūdavo galimybės išbandyti inovaciją realiomis sąlygomis. 

  Siūlomiems įstatymų pakeitimams dar turės pritarti Seimas.

  Dar šia tema

  Danija pritarė "Nord Stream-2" statybai
  Dauguma estų palaiko atominės elektrinės statybų idėją, parodė apklausa
  Ekspertas: "Žalioji energetika" taps Baltijos šalių ekonomikos smaugimo priemone
  Tegai:
  Vyriausybė

  Svarbiausios temos