06:15 2019 Lapkričio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1077
 • RUB70.6272
  Londonas, archyvinė nuotrauka

  Daugiau nei 92 tūkst. lietuvių ketina gauti nuolatinio gyventojo statusą JK

  CC0 / Pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  23 0 0

  Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus teigimu, ES patenkino JK prašymą dėl trečiojo pratęsimo, nes tai turėtų padėti pasiekti taip vadinamą "tvarkingą" "Brexit"

  VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. 2019 metų rugsėjo mėnesio duomenimis, JK vyriausybės programoje "EU Settlement Scheme" užsiregistravo daugiau nei 92 000 Lietuvos piliečių, gyvenančių Jungtinėje Karalystėje ir norinčių gauti nuolatinio gyventojo statusą, praneša Lietuvos užsienio reikalų ministerija.

  JK vyriausybės programa "EU Settlement Scheme" skirta ES piliečiams ir numatyta JK Išstojimo sutartyje.

  Spalio 29 dieną Europos Vadovų Taryba pratęsė JK išstojimo iš Europos Sąjungos terminą trims mėnesiams — iki 2020 metų sausio 31 dienos.

  Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus teigimu, ES parodė lankstumą ir patenkino JK premjero prašymą dėl trečiojo pratęsimo, nes tai turėtų padėti pasiekti taip vadinamą "tvarkingą" "Brexit'ą", atitinkantį ir Lietuvos interesus.

  "Tvarkingas" JK išstojimas galės visapusiškai užtikrinti Lietuvos piliečių, gyvenančių, dirbančių ar studijuojančių JK, teises, suteikti apibrėžtumą verslui bei leisti konstruktyviai pradėti derybas dėl ateities santykių. "Brexit'o" terminą nukėlus iki 2020 sausio 31 dienos, Lietuvos piliečių, gyvenančių JK, teisinė padėtis nesikeičia", — sakė ministras.

  Baltijos šalys aktyviai ruošiasi Didžiosios Britanijos pasitraukimui iš Europos Sąjungos ir imasi priemonių, kad sušvelnintų jo pasekmes Baltijos šalių ekonomikoms, jei įvyks "kietasis Brexit".

  Ekspertas Aleksandras Nosovičius pažymėjo, kad "uždarbiautojai iš Baltijos šalių" tampa derybų tarp Londono ir Briuselio įkaitais, nes jei Britanija paliks ES be susitarimo, įsigalios naujos imigracijos taisyklės.

  Dar šia tema

  Deportacija ir krizė: kas laukia Baltijos šalių po "kietojo Brexit"
  Tyrėjai įvardijo ES šalį, kuri labiausiai nukentės nuo "Brexit"

  Svarbiausios temos