19:40 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (174)
  32

  Anot Lietuvos užsienio reikalų ministro, ES parodė lankstumą ir sutiko atidėti "Brexit" terminą, nes tai turėtų padėti pasiekti taip vadinamą "tvarkingą Brexit", arba Jungtinės Karalystės išstojimą iš ES su susitarimu, atitinkančiu ir Lietuvos interesus

  VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pažymėjo, jog "Brexit'o" terminą nukėlus iki 2020 sausio 31 dienos, Lietuvos piliečių, gyvenančių Jungtinėje Karalystėje (JK), teisinė padėtis nesikeičia".

  Spalio 29 dieną Europos Vadovų Taryba pratęsė Jungtinės Karalystės (JK) išstojimo iš Europos Sąjungos terminą trims mėnesiams — iki 2020 metų sausio 31 dienos. Tai — lankstus pratęsimas: ratifikavusi susitarimą, Jungtinė Karalystė galėtų išstoti ir anksčiau.

  Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus teigimu, ES parodė lankstumą ir tenkino JK premjero prašymą dėl trečiojo pratęsimo, nes tai turėtų padėti pasiekti taip vadinamą "tvarkingą Brexit", arba Jungtinės Karalystės išstojimą iš ES su susitarimu, atitinkančiu ir Lietuvos interesus.

  "Tvarkingas" JK išstojimas galės visapusiškai užtikrinti Lietuvos piliečių, gyvenančių, dirbančių ar studijuojančių JK teises, suteikti apibrėžtumą verslui bei leisti konstruktyviai pradėti derybas dėl ateities santykių", — cituoja ministro žodžius URM spaudos tarnyba.

  Užsienio reikalų ministerija primena, jog Lietuvos piliečiai, gyvenantys Jungtinėje Karalystėje, gali registruotis JK vyriausybės programoje "EU Settlement Scheme" ir gauti nuolatinio gyventojo statusą bei tęsti darbus ar studijas Jungtinėje Karalystėje. Ši programa skirta ES piliečiams ir numatyta JK Išstojimo sutartyje. 2019 metų rugsėjo mėnesio duomenimis, šioje programoje jau užsiregistravo daugiau nei 92 tūkstančiai Lietuvos piliečių.

  Baltijos šalys aktyviai ruošiasi Didžiosios Britanijos pasitraukimui iš Europos Sąjungos ir imasi priemonių, kad sušvelnintų jo pasekmes Baltijos šalių ekonomikoms, jei įvyks "kietasis Brexit".

  Ekspertas Aleksandras Nosovičius pažymėjo, kad "uždarbiautojai iš Baltijos šalių" tampa derybų tarp Londono ir Briuselio įkaitais, nes jei Britanija paliks ES be susitarimo, įsigalios naujos imigracijos taisyklės.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (174)

  Dar šia tema

  "Brexit" sumanytas, kad būtų lengviau atsikratyti darbuotojų iš Baltijos šalių
  Auštrevičius pareiškė, kad iš "Brexit" negalima tikėtis nieko gero
  "Brexit" atveju Džonsonas ketina sudaryti laisvosios prekybos susitarimą su ES
  ES pareiškė, kad naujoji "Brexit" sutartis yra vienintelė įmanoma
  Britanijos vyriausybė atsisako aptarti "Brexit" susitarimą
  Deportacija ir krizė: kas laukia Baltijos šalių po "kietojo Brexit"
  Tegai:
  Lietuva, Didžioji Britanija, Brexit, Lietuvos respublikos užsienio reikalų ministėrija (URM), Linas Linkevičius

  Svarbiausios temos