09:42 2020 Balandžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (71)
  20

  Per artimiausias savaites Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centre pagalbą planuojama suteikti 147 ugniagesiams

  VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Šiandien VRM Medicinos centre apsilankys pirmieji ugniagesiai gelbėtojai, kurie aktyviai dalyvavo gesinant ir likviduojant Alytaus padangų perdirbimo gamykloje kilusį gaisrą, neplaniniam sveikatos patikrinimui.

  Medicinos centre bus vertinama 28 ugniagesių gelbėtojų sveikatos būklė, teikiamos gydytojų specialistų konsultacijos, atliekami laboratoriniai ir instrumentiniai tyrimai. Esant poreikiui, pareigūnams bus suteiktas ir stacionarus gydymas, taip pat bus teikiama būtinoji medicinos pagalba.

  Ugniagesiai gelbėtojai pirmiausiai lankysis pas vidaus ligų gydytojus, kurie susipažins su jų nusiskundimais — bus atliekamas objektyvios būklės ištyrimas. Paskui bus atliekami laboratoriniai tyrimai. 

  Medicinos centre pareigūnams pagalbą suteiks medicinos psichologas, gydytojai neurologas, pulmonologas bei kardiologas. Visus ugniagesius gelbėtojus konsultuos fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojai. Jie nustatys, ar pareigūnams reikia skubios stacionarinės reabilitacijos, įskaitant ir psichologinę. 

  Po apžiūros dar tą pačią dieną pareigūnai gaus išsamų atsakymą apie dabartinę jų sveikatos būklę ir atitinkamas gydytojų rekomendacijas.

  Per artimiausias 2 savaites Medicinos centre pagalbą planuojama suteikti 147 ugniagesiams, kurie pareiškė norą pasitikrinti sveikatos būklę.

  Alytuje kilusį gaisrą padėjo suvaldyti 324 ugniagesiai gelbėtojai.

  Didžiulis gaisras gamykloje "Ekologistika" Alytuje kilo prieš dvi savaites. Jame  sudegė beveik du tūkstančių kvadratinių metrų plotą užimančios panaudotų padangų sandėliavimo patalpos.

  Anksčiau Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis sukritikavo Vidaus reikalų ministerijos veiksmus. Jis pareiškė, kad miestas negauna pakankamos pagalbos iš Vilniaus ir yra priverstas kovoti su stichija savarankiškai.

  Alytuje viešantis šalies vadovas Gitanas Nausėda pažymėjo, kad atsakingų institucijų vadovai turi "perkelti Alytuje išmoktas pamokas į ekstremalių situacijų valdymo mechanizmą".

  Reaguodama į tai Vidaus reikalų ministerija  iniciavo vidinį tyrimą dėl ministerijos ir jai atsakingų tarnybų tarpusavio bendradarbiavimo bei veiksmų koordinavimo kilus gaisrui Alytaus padangų perdirbimo gamykloje.

  Temos:
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (71)

  Dar šia tema

  Nausėda apie gaisrą Alytuje: krizių valdymo sistema neveikia taip, kaip turėtų
  Alytus renka lėšas ugniagesiams premijuoti ir gaisro padariniams likviduoti
  Gaisro pasekmės: Lietuvoje iš prekybos atšaukiama daugiau nei 300 t pieno produktų
  Tegai:
  Alytus, Vidaus reikalų ministerija (VRM)

  Svarbiausios temos