14:12 2020 Vasario 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB73.6096
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  122

  Pratybose dalyvaus beveik 1000 karinės technikos vienetų: tankų, pėstininkų kovos mašinų, šarvuočių, artilerijos pabūklų, aprūpinimo bei administracinės paskirties transporto

  VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Kitą savaitę Pabradėje prasidės tarptautinės pratybos "Geležinis vilkas II", praneša Lietuvos kariuomenė.

  Pratybų metu dvi savaites Generolo Silvestro Žukausko poligone apie 4000 karių iš Mechanizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis Vilkas" dalinių, taip pat sąjungininkai iš kitų NATO šalių treniruosis planuoti ir atlikti puolimo bei gynybos operacijas.

  Pratybose taip pat dalyvaus beveik 1000 karinės technikos vienetų: tankų, pėstininkų kovos mašinų, šarvuočių, artilerijos pabūklų, aprūpinimo bei administracinės paskirties transporto.

  Kaip skelbiama pranešime, mokymai "Geležinis Vilkas II" skirti įvertinti Rukloje dislokuotos NATO Priešakinių pajėgų kovinės grupės pasirengimą planuoti bei atlikti gynybos operacijas tinkamai sąveikaujant su Mechanizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis Vilkas" štabu.

  Į poligoną iš nuolatinės dislokacijos vietų Alytuje ir Rukloje kariai ir karinė technika pradės judėti sekmadienį, intensyviausias judėjimas į Pabradėje esančią mokymų vietą numatomas lapkričio 4-5 dienomis.

  Praėjusios savaitės pradžioje į Lietuvą atvyko JAV karinė technika ir kariai. Jie bus dislokuoti Pabradėje iki kito pavasario. Kartu su maždaug 30 "Abrams" tankų, 25 pėstininkų kovos mašinomis "Bradley" ir kitais ginklais į Lietuvą atvyko pirmosios JAV armijos divizijos 9-ojo pulko 1-asis batalionas.

  Pirmadienį Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, išklausęs atitinkamų departamentų pranešimą, pažymėjo, kad tokios nereikšmingos pajėgos prie Baltarusijos sienos nėra konkurentai Baltarusijos ginkluotosioms pajėgoms, kurios modernizuotos jau keturis kartus. Jis nurodė armijai pasiruošti pratyboms, kurios buvo suplanuotos, reaguojant į NATO manevrus.

  Antradienį Baltarusijos saugumo tarybos sekretorius Stanislavas Zasis susitiko su JAV patikėtine Baltarusijoje Jennifer Moore. Šalys aptarė dvišalio bendradarbiavimo, taip pat saugumo regione klausimus, visų pirma JAV papildomų karinių pajėgų dislokavimą Lietuvoje. Moore papasakojo Zasiui apie Lietuvoje vyksiančias pratybas "Defender Europe 2020": kiek kareivių ir ekipuotės jose dalyvaus ir kada grįš į dislokacijos vietas. Šalys aptarė pasitikėjimo ir saugumo priemonių stiprinimo klausimus ir susitarė tęsti dialogą.

  Dar šia tema

  NATO patvirtino Ukrainos įstojimo į aljansą perspektyvas
  Baltarusija atsakys į JAV tankų dislokavimą Lietuvoje, pareiškė Lukašenka
  Lietuviai ir baltarusiai gąsdina vieni kitus
  Nausėda atskleidė JAV karinių pajėgų dislokavimo Lietuvoje tikslą
  Tegai:
  Geležinis vilkas – 2, pratybos

  Svarbiausios temos