03:03 2019 Lapkričio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1059
 • RUB70.7748
  Sulaikymas, archyvinė nuotrauka

  Vilniuje sulaikytas korupcija įtariamas buvęs Ukrainos korporacijos vadovas

  CC0 / pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  27 0 0

  Įtariama, kad buvęs Ukrainos valstybinės maisto ir grūdų korporacijos valdybos pirmininkas bendrovei padarė daugiau kaip 54 mln. eurų žalą

  VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Vilniuje sulaikytas buvęs Ukrainos valstybinės maisto ir grūdų korporacijos valdybos pirmininkas, praneša Ukrainos nacionalinis antikorupcijos biuras (UNAB).

  Skelbiama, kad UNAB nuo 2017 metų kovo mėnesio ieškojo vyro kaip įtariamojo dėl bendrovei padarytų nuostolių, kurie siekia daugiau nei 60 milijonų JAV dolerių (54 mln. eurų).

  Įtariamojo veiksmai kvalifikuojami pagal Ukrainos baudžiamojo kodekso straipsnį "Piktnaudžiavimas valdžia ar tarnyba" bei pagal straipsnį "Valstybės pareigūno priimtas pasiūlymas, pažadas ar neteisėta nauda".

  Tyrimo duomenimis, tarptautinio grūdų prekeivio atstovas ir bendrovės atstovai organizavo korupcijos schemą, pagal kurią valstybinei įmonei priklausantys grūdai buvo gabenami į Saudo Arabiją per daugybę ūkio subjektų. Tiekimai buvo atlikti atidėto apmokėjimo sąlygomis, kurios neatitiko nustatytų rinkos taisyklių. Dėl to korporacija negavo lėšų ir patyrė daugiau nei 60 mln. JAV dolerių nuostolių.

  Du žmonės pripažino kaltinimus ir atlygino 60 000 JAV dolerių žalos. Bylos, kuriose dalyvauja dar du asmenys — valstybinės maisto ir grūdų korporacijos valdybos pirmininko patarėjas ir tarptautinio grūdų prekeivio atstovas, perduotos į teismui. Ieškomas dar vienas žmogus.

  Tegai:
  korupcija, Ukraina, Lietuva

  Svarbiausios temos