19:24 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (175)
  83

  Pasitraukimo iš ES be susitarimo atveju Didžiosios Britanijos vyriausybė gali priimti griežtesnius įstatymus dėl atvykimo ir apsigyvenimo šalyje, mano ekonomistas Igoris Kovaliovas

  VILNIUS, lapkričio 1 — Sputnik. Britams būtent Europos Sąjungos piliečiai sudaro "migracijos krizės" sąvokos turinį, interviu Sputnik Lietuva pasakė Rusijos nacionalinio mokslinių tyrimų universiteto Aukštosios ekonomikos mokyklos Pasaulio ekonomikos fakulteto dekano pirmasis pavaduotojas Igoris Kovaliovas.

  Anksčiau Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė, kad Briuselis parodė lankstumą, sutikęs atidėti Didžiosios Britanijos išstojimą iš ES iki sausio 31 dienos, kad jis įvyktų su susitarimu, kuris atitiktų ir Lietuvos interesus.

  Anot jo, "tvarkingas" Jungtinės Karalystės išstojimas visapusiškai užtikrins Lietuvos piliečių, gyvenančių, dirbančių ar studijuojančių JK, teises, suteiks apibrėžtumą verslui bei leis konstruktyviai pradėti derybas dėl santykių ateityje.

  Kovaliovas pažymėjo, jog Didžioji Britanija mano, kad imigrantai iš Baltijos šalių, Lenkijos, Bulgarijos ir Rumunijos atima iš vietinių gyventojų darbo vietas.

  "Be abejo, Baltijos šalims Britanija yra gana svarbi Europos Sąjungos narė. Labai daug jaunų Baltijos šalių piliečių išvyko į Britaniją, ieškodami geresnio gyvenimo. O britams būtent Europos Sąjungos piliečiai sudaro "migracijos krizės" sąvokos turinį. Jei Vokietijai, Prancūzijai ir Italijai tai yra migrantų antplūdis iš Šiaurės Afrikos ir skurdžių šalių, tai Britanijai nepageidaujami migrantai — būtent Lenkijos vandentiekininkai, Baltijos šalių gyventojai, išeiviai iš Bulgarijos ir Rumunijos, kurie atima iš jų darbo vietas", — pasakė ekspertas.

  Kovaliovo teigimu, jau dabar, remiantis Britanijos deputatų elgesiu, galima daryti prielaidą, kad vyriausybė gali taikyti griežtesnę migracijos politiką.

  "Pasitraukimo be sandorio atveju galima manyti, kad Britanijos vyriausybė priims griežtesnius migracijos įstatymus ir taip pat sutiks išsiųsti ES piliečius iš Jungtinės Karalystės. Beje, galima pateikti pavyzdį, iki gruodžio 12 dienai suplanuotų priešlaikinių Parlamento rinkimų buvo bandoma į įstatymus įtraukti pataisą, leidžiančią ES piliečiams dalyvauti šiuose rinkimuose, tačiau parlamentarai atmetė pataisą. ES piliečiai negalės dalyvauti Didžiosios Britanijos Bendruomenių Rūmų deputatų rinkimuose", — pareiškė ekspertas.

  Baltijos šalys aktyviai ruošiasi Didžiosios Britanijos pasitraukimui iš Europos Sąjungos ir imasi priemonių, kad sušvelnintų jo pasekmes Baltijos šalių ekonomikoms, jei įvyks "kietasis Brexit".

  Ekspertas Aleksandras Nosovičius pažymėjo, kad "uždarbiautojai iš Baltijos šalių" tampa derybų tarp Londono ir Briuselio įkaitais, nes jei Britanija paliks ES be susitarimo, įsigalios naujos imigracijos taisyklės.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (175)

  Dar šia tema

  ES pareiškė, kad naujoji "Brexit" sutartis yra vienintelė įmanoma
  Britanijos vyriausybė atsisako aptarti "Brexit" susitarimą
  Deportacija ir krizė: kas laukia Baltijos šalių po "kietojo Brexit"
  ES sutinka atidėti "Brexit" iki sausio 31 dienos
  Tegai:
  ES, migrantai, Brexit, Didžioji Britanija, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos