02:39 2019 Lapkričio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1059
 • RUB70.7748
  Pienas, archyvinė nuotrauka

  VMVT: tarša dioksinais patvirtinta dar 7 pieno mėginiuose

  CC0 / Pexels
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (59)
  29 0 0

  VMVT tvirtina, kad kenksmingomis medžiagomis užterštas žaliavinis pienas toliau į maisto grandinę nepateko

  VILNIUS, lapkričio 1 — Sputnik. Dar 7-iuose pieno mėginiuose, atrinktuose iš gaisro paveiktos teritorijos buvo rastas padidintas dioksinų kiekis, informuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

  "Dioksinų koncentracija iš skirtingų ūkių atrinktuose mėginiuose svyruoja nuo 3,01 iki 12,73 pg/g riebalų, kai didžiausia leistina šių teršalų koncentracija maisto produktuose — 2,5 pg/g riebalų", — rašoma pranešime.

  Kadangi minėti kaimai patenka į VMVT nustatytą gaisro paveiktą teritoriją, kuriai buvo taikyti apribojimai, užterštas žaliavinis pienas toliau į maisto grandinę nepateko.

  Ūkininkams buvo uždrausta jį priduoti pieno supirkimo punktams ar naudoti asmeninėms reikmėms ar gyvuliams šerti.

  VMVT pabrėžė, kad viename iš tirtų ūkių pieno mėginiai buvo atrinkti jau antrą kartą, tačiau dėl to, kad ūkininkas ignoruoja VMVT nurodymus ir toliau gano gyvulius taršos paveiktuose laukuose, tarša dioksinais nustatyta ir vėl.

  Apie tai, kad pienas Alytaus rajone užterštas kenksmingomis medžiagomis, buvo pranešta spalio pabaigoje. Gaisro gamykloje "Ekologistika" paveiktoje teritorijoje buvo uždrausta tiekti žalią pieną supirkimo punktams, naudoti jį asmeninėms reikmėms ar gyvūnams šerti, juo prekiauti.

  Vėliau buvo nustatyta, kad šį pieną kaip žaliavą savo produkcijoje panaudojo penkios įmonės: UAB "Rokiškio sūris", UAB "Rokiškio pienas", UAB "Varėnos pienelis", UAB "Rivona" ir UAB "Marijampolės pieno konservai". Po atlikto tyrimo, iš rinkos buvo nurodyta surinkti 382 t pieno gaminių.

  Dioksinai — toksiškų organinių junginių grupė, pasižyminti kancerogeniniu ir mutageniniu poveikiu. Jie tirpsta riebaluose ir organiniuose tirpikliuose, netirpsta vandenyje. Aplinkoje sklinda daugiausia oru, prilipę prie dulkių dalelių.

  Temos:
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (59)

  Dar šia tema

  Konservatoriai ragina Skvernelį išmokėti Alytaus ūkininkams kompensacijas
  Gaisras Alytuje parodė, kaip valdžia "susidoroja" su katastrofomis
  Alytaus savivaldybė papasakojo, kur nukentėjusiems gyventojams kreiptis pagalbos
  Tegai:
  Alytus, pienas, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT)

  Svarbiausios temos