00:23 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  51

  Už Reklamos įstatymo pažeidimą Konkurencijos taryba kuru prekiaujančiai bendrovei skyrė 8 688 eurų baudą

  VILNIUS, lapkričio 3 — Sputnik. Bendrovės "Neste Lietuva" skleista reklama, kurioje buvo nurodyta, kad naudojant "Neste" kurą yra išmetama iki 20 proc. mažiau CO2 dujų, klaidino vartotojus, praneša Konkurencijos taryba.

  Už Reklamos įstatymo pažeidimą Konkurencijos taryba kuru prekiaujančiai bendrovei skyrė 8 688 eurų baudą.

  Konkurencijos taryba tyrimą pradėjo gavusi informacijos iš Biodegalų asociacijos dėl bendrovės "Neste Lietuva" skleidžiamos reklaminės kampanijos "Švaresni degalai. Švaresni plaučiai". Įvairiais kanalais nuo 2018 metų balandžio skelbtoje reklamoje buvo nurodyta, kad naudojant "Neste" degalus yra išmetama iki 20 proc. mažiau CO2 dujų, pavyzdžiui: "Švaresni degalai. Švaresni plaučiai. Sumažink CO2 net iki 20 proc."; "Siūlome degalus, kurie mažina taršą ir išskiria net iki 20 proc. mažiau CO2"; "Sumažink taršą, o CO2 net iki 20 proc. su NESTE degalais"; "Ačiū, kad mažini taršą ir CO2 net iki 20 proc." ir kt.

  Tyrimą atlikusi Konkurencijos taryba nustatė, kad bendrovės "Neste Lietuva" skleista reklama klaidino vartotojus, nes šie galėjo suprasti, jog naudojant "Neste" degalus yra išmetama iki 20 proc. mažiau CO2, palyginti su kitais mažmeninėje rinkoje parduodamais degalais. Vis dėlto "Neste Lietuva" reklamuojamus degalus lygino ne su savo ar kitose degalinėse parduodama produkcija, o su mineraliniais, t. y. be bio ar multifunkcinių priedų, degalais, kurių reklamos skleidimo laikotarpiu vartotojai negalėjo įsigyti.

  "Bendrovės skleistoje informacijoje buvo siekiama pristatyti "Neste" degalus kaip geresnius tam tikrų parametrų atžvilgiu ir tokiu būdu skatino pirkėjus įsigyti būtent šią produkciją. Vidutinis vartotojas galėjo suprasti, kad "Neste" degalai yra ekologiškesni, mažiau taršesni nei kitų degalinių parduodami degalai. Jeigu bendrovė reklamoje būtų pateikusi išsamią informaciją, kad jos degalai yra lyginami su mineraliniais degalais, vartotojai būtų galėję susidaryti kitą nuomonę ir galbūt būtų pasirinkę kitą degalinių tinklą", — sakė Konkurencijos tarybos Nesąžiningos komercinės veiklos tyrimo grupės vadovė Ditė Anilionienė.

  Konkurencijos taryba, įvertinusi ilgą reklaminės kampanijos sklaidos trukmę ir didelį mastą, bendrovei "Neste Lietuva" skyrė 8 688 eurų baudą.

  Dar šia tema

  Tyrimas: naujas dyzelinis automobilis mažiau teršia aplinką nei benzininis
  Mažesnis greitis, žieminės padangos: įsigalioja Kelių eismo taisyklių pokyčiai
  Tegai:
  bauda, kuras

  Svarbiausios temos