01:14 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  468

  Anot Aleksandro Nosovičiaus, Lietuvos žiniasklaidos portalas dėjo daug vilčių į interviu su žurnalistu, tačiau viskas pakrypo ne taip, kaip tikėtasi

  VILNIUS, lapkričio 3 — Sputnik. Rusijos televizijos laidų vedėjas Vladimiras Pozneris davė interviu Lietuvos valdžiai palankiam portalui "Delfi" ir tai, ką jis pasakė, tapo tikra sensacija Lietuvai, tačiau toli gražu ne pačia maloniausia, rašo ekspertas Aleksandras Nosovičius savo straipsnyje portalui RuBaltic.ru.

  Vos per valandą pokalbio Pozneris sudavė galingą smūgį visiems mitams, kuriuos taip kruopščiai kuria Vilnius, ir ''sudaužė juos į šipulius".

  "Putinas nesiruošia pulti Baltijos šalių, Lietuvos politika — antirusiška, Stalinas nėra lygus Hitleriui, lietuviai žudė žydus, o dabar persekioja tuos, kurie apie tai kalba, ir t.t. Lietuvos žurnalistą apėmė apmaudas, kuris pokalbio pabaigoje virto panika. Juk jie laikė Poznerį savu", — rašoma straipsnyje.

  Poznerio interviu portalui "Delfi" aiškiai parodo siaubingą laisvos diskusijos baimę Lietuvoje ir kiekvienas žodis prieš ideologiją šokiruoja Baltijos šalių žurnalistus, todėl, kad bet koks nuovokus ir sumanus pašnekovas dulkėmis paverčia visas Vilniaus tezes, pažymi Nosovičius.

  Jo manymu, Lietuvos portalas dėjo į šį interviu daug vilčių, nes jis Poznerį laikė "savo žmogumi" — jis buvo "perestroikos balsas", palaikė Baltijos šalių nepriklausomybę ir kritikavo Rusijos valdžią.

  "Buvo manoma, kad įtakingas žurnalistikos lyderis atkartos pagrindines lietuvių mantras esminiais istorijos ir šių dienų klausimais. Šios mantros tada bus gražiai supakuotos ir išplatintos kuo platesnei rusakalbių auditorijai. Bet viskas pasisuko ne ta linkme", — rašoma straipsnyje. 

  Pozneris ne tik nesutiko su Lietuvos žurnalistu, bet ir ''smogė" jam, o kartu ir visiems vietiniams politikams, "žemiau juosmens". Pavyzdžiui, jis ne tik nepripažino ''naujos galimos Baltijos šalių okupacijos", bet ir priminė, kad Lietuva visiškai neatgailauja dėl bendradarbiavimo su naciais ir masinių žydų žudynių Antrojo pasaulinio karo metu, maža to, pradėjo persekioti rašytoją Rūtą Vanagaitę.

  "Pokalbio metu korespondento sumišimas virto panika, panika virto isterija. Kas antras klausimas prasideda frazėmis: o kaip gi... bet leiskite... jūs pats sakėte... Pozneris pertraukiamas, jam neleidžiama užbaigti sakinio, bet jis vis tiek rėžia tiesą į akis", — rašo ekspertas.

  Na, o pokalbį Pozneris užbaigė apskritai "mirtinu"  Lietuvai teiginiu — kad ir kokia buvo Sovietų Sąjunga, būtent ji sunaikino nacistinę Vokietiją ir Hitlerį, o pasaulis turėtų būti dėkingas rusams už išgelbėjimą.

  Apskritai, po viso to, kas buvo pasakyta, Pozneris turėtų pasiruošti tam, kad jam bus uždrausta atvykti į Lietuvą, kaip jau įprasta Vilniuje tų, kas nesutinka su jų pozicija, atžvilgiu, ironizavo Nosovičius.

  Dar šia tema

  Pozneris pranašauja tragišką žmonijos baigtį
  Vanagaitė atsisakė dalyvauti Poznerio laidoje
  "Visiškas nonsensas": Federacijos taryba atsakė į Baltnews.lv blokavimą Latvijoje
  "Blogiausia sovietmečio praktika": žurnalistai apie "Baltnews" blokavimą
  Zacharova pakomentavo portalo "Ekspertai" šmeižtą prieš MIA "Rossija segodnia"
  "Silpna valstybė": buvęs Kauno meras pakomentavo "Paleckio bylą"
  Tegai:
  interviu, žiniasklaida, Lietuva

  Svarbiausios temos