08:08 2020 Kovo 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  64

  Anksčiau pranešta, kad Gynybos ministerija nusprendė utilizuoti sovietmečiu pagamintus sraigtasparnius Mi-8 ir pradėti derybas su Vašingtonu dėl naujų sraigtasparnių pirkimo

  VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. Lietuva įsigis neginkluotus JAV karinius sraigtasparnius "Black Hawk", sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. Apie tai praneša "TASS".

  Pasak krašto apsaugos ministro, koviniai sraigtasparniai su įranga kainuoja daug brangiau, tačiau, jo manymu, apginkluoti "Black Hawk" įprastine ginkluote yra įmanoma.

  "Jie (sraigtasparniai "Black Hawk") gali būti apginkluoti ta įprastine ginkluote — kulkosvaidžiais ir panašia ginkluote daugiau savigynai ir pačiai elementariausiai paramai iš oro", — pridūrė Karoblis.

  Jis taip pat teigė, kad Lietuvai svarbu užtikrinti pusiau civilinių, logistinių, paieškos ir gelbėjimo funkcijų vykdymą, kas privaloma NATO policijos misijai užtikrinti.

  "Realiai žiūrint, būtent kariuomenės sraigtasparniai pirmiausia užtikrina ir civilines funkcijas iš oro: yra gaisrų gesinimas, daugeliu atvejų ir donorų transportavimas, žmonių paieška kartu su pasienio sraigtasparniais", — sakė ministras.

  Anksčiau Krašto apsaugos ministerija nusprendė utilizuoti sovietmečiu pagamintus sraigtasparnius Mi-8 ir įsigyti amerikietiškus UH-60M "Black Hawk".

  KAM teigimu, sprendimas atsikratyti sovietinių sraigtasparnių buvo argumentuotas tuo, kad jų priežiūra brangiai kainuoja ir yra sudėtinga dėl būtinybės tiekti atsargines dalis iš Rusijos Federacijos.

  Be to, Raimundas Karoblis šį pirkimą vertina kaip žingsnį atsikratyti rusiškų technologijų. Ministro skaičiavimais, tai įvyks iki 2025 metų.

  Tikimasi, kad pirmosios mašinos į Lietuvą bus pristatytos iki 2024 metų pabaigos.

  Tuo tarpu ekspertai pažymėjo, kad sovietinių sraigtasparnių aptarnavimas Lietuvai kainuos daug pigiau nei amerikiečių. Karo ekspertas, žurnalo "Tėvynės arsenalas" komercijos direktorius Aleksejus Leonkovas padarė prielaidą, kad tai Vašingtonas Lietuvai įpiršo norą įsigyti amerikiečių sraigtasparnius.

  Savo ruožtu karo ekspertas Aleksandras Chrolenko pabrėžė, kad sraigtasparniai Mi-8 yra patikimesni kovinėse situacijose.

  Dar šia tema

  Lietuvos kariuomenė už 300 mln. eurų pirks šešis JAV sraigtasparnius
  JAV bombonešiai B-52 bombardavo Lietuvos poligoną
  Karinių sendaiktininkų auka: kam Lietuvai Norvegijos oro gynybos sistemos
  Tegai:
  Raimundas Karoblis, karinė technika, Lietuva, JAV

  Svarbiausios temos