14:57 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (75)
  29

  Anksčiau Aplinkos apsaugos departamentas prašė prokurorų stabdyti "Ekologistika" registraciją Atliekų tvarkytojų valstybės registre ir stabdyti bendrovės turimo Taršos leidimo galiojimą

  VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. Dėl bendrovės "Ekologistika", kurios patalpose Alytuje spalį buvo kilęs didelis gaisras, veiklos ribojimo turi spręsti Aplinkos ministerija ir Aplinkos apsaugos departamentas, nusprendė prokuratūra.

  Tokią išvadą padarė prokuratūra, išnagrinėjusi prašymą stabdyti "Ekologistikos" registraciją Atliekų tvarkytojų valstybės registre ir stabdyti bendrovės turimo Taršos leidimo galiojimą.

  Prokuroro nutarime rašoma, kad šiuo atveju veiksmų turi imtis Aplinkos ministerija ir Aplinkos apsaugos departamentas, kurie yra atsakingi už aplinkos apsaugą, atliekų tvarkymo koordinavimą, administravimą bei kontrolę, taip pat už žmogaus teisės gyventi jo sveikatai ir gerovei palankioje aplinkoje užtikrinimą.

  "Manome, kad tiek Aplinkos ministerija, tiek Aplinkos apsaugos departamentas turi pakankamai teisinių priemonių ir privalo patys priimti sprendimus, gindami viešąjį interesą", — sakė nutarimą surašęs Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras Haroldas Urbonavičius.

  Pasak prokuroro, Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymas numato, jog aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai turi teisę nedelsiant sustabdyti aplinkai kenksmingą veiklą, kai dėl taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimo ar taršos leidimo sąlygų nesilaikymo kyla tiesioginis pavojus žmonių sveikatai ar gyvybei ir kitais atvejais, jei fizinis ar juridinis asmuo teršia aplinkos orą, žemę, vandenį ir tai kelia tiesioginį pavojų žmonių sveikatai ar gyvybei.

  Praėjusią savaitę Aplinkos apsaugos departamentas prašė prokurorų stabdyti UAB "Ekologistika" registraciją Atliekų tvarkytojų valstybės registre ir stabdyti bendrovės turimo Taršos leidimo galiojimą. Aplinkosaugininkai teigė, kad pagal galiojančius įstatymus patys tokių veiksmų imtis negali.

  Didžiulis gaisras gamykloje "Ekologistika" kilo spalio 16-osios naktį. Sudegė beveik dviejų tūkstančių kvadratinių metrų plotą užimančios panaudotų padangų sandėliavimo patalpos. Dėl gaisro į orą pateko daug sunkių kenksmingų dalelių. Remiantis užterštumo žemėlapio informacija, gaisro padariniai paveikė Alytaus ir jo rajono teritorijas, kuriose gyvena beveik 64,5 tūkstančio žmonių. Padaryta žala aplinkai preliminariai vertinama daugiau nei 5,3 milijono eurų.

  Temos:
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (75)

  Dar šia tema

  VMVT rekomenduoja nevartoti sužvejotų žuvų, grybų ir uogų iš Alytaus rajono
  Alytuje su gaisru kovojusiems ugniagesiams teikiama sveikatos priežiūros pagalba
  Gaisras Alytuje parodė, kaip valdžia "susidoroja" su katastrofomis
  Alytaus savivaldybė papasakojo, kur nukentėjusiems gyventojams kreiptis pagalbos
  Tegai:
  aplinkosaugininkai, Alytus

  Svarbiausios temos