00:06 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Skandalas aplink Klaipėdos miesto deputatą Viačeslavą Titovą (31)
  136

  Politikas teigia, kad rinkimų komisija laisvai interpretuoja įstatymo tekstą. Jo nuomone, komisijos nurodytas punktas galioja tik tuo atveju, jei yra pradėta apkaltos procedūra

  VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. Antradienį Lietuvos vyriausioji rinkimų komisija (VRK) paskelbė, kad nušalina Klaipėdos miesto tarybos narį Viačeslavą Titovą, Lietuvos rusų sąjungos vietinio skyriaus vadovą. Interviu Sputnik Lietuva politikas teigė, kad jį nustebino Lietuvos rinkimų komisijos sprendimas.

  "Tai, be abejo, buvo didžiulė staigmena — toks rinkimų komisijos sprendimas dėl to punkto, į kurį jie nurodo, kad gali nutraukti mano įgaliojimus anksčiau nei numatyta, šis punktas yra dviprasmiškai nurodytas", — teigė Titovas.

  Anot jo, įstatymo tekste sakoma, kad mandatą nutraukti galima, jei teismas patvirtino kaltinimus politiko atžvilgiu. Tačiau, Titovo nuomone, ši nuostata galioja tik tuo atveju, jei pradėta apkaltos procedūra.

  "Toks laisvas rinkimų komisijos [įstatymo] aiškinamas parodo mūsų demokratijos esmę, kai bet kuris nepatogus politikas gali būti pašalintas, gali būti atimtas mandatas, ir parodo, kas iš tikrųjų valdo valstybę. Po tokių įvykių galime drąsiai teigti, kad turime toli gražu ne demokratinę valstybę, kurią valdo žmonės. Vis labiau atrodo, kad mūsų šalyje vadovauja valdininkai, prokurorai ir teisėjai", — teigė politikas.

  Titovas pridūrė, kad ketina apskųsti Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimą teisme.

  Skandalas aplink Titovą tęsiasi jau daugiau nei metus. Viskas prasidėjo nuo to, kai politikas pasipiktino dėl Klaipėdos valdžios idėjos įamžinti mieste Ramanausko-Vanago atminimą. Lietuvoje "partizanas" laikomas "nacionaliniu didvyriu", tačiau Titovas priminė, kad Vanagas galėjo prisidėti prie aštuonių tūkstančių civilių žmonių nužudymo, ir pateikė Sovietų teismo sprendimą.

  Gegužės mėnesį teismas Titovui skyrė 12 000 eurų baudą, tačiau vėliau Klaipėdos apygardos teismas šią sumą sumažino iki dešimties tūkstančių eurų.

  Ramanauskas-Vanagas Lietuvoje laikomas "nacionaliniu didvyriu", tačiau, daugelio ekspertų ir Lietuvos gyventojų manymu, jis nėra toks. Pagal 1957 metų Tarybinio teismo nuosprendį, "partizanas" buvo prisidėjęs prie nusikaltimų prieš civilius gyventojus, visų pirma, jis buvo apkaltintas prisidėjimu prie aštuonių tūkstančių civilių nužudymo.

  Lietuvoje "miško broliai" yra nacionalistiniai ginkluoti judėjimai, veikę šalyje 1940–1950 metais. Jie prisidėjo prie civilių gyventojų ir sovietų partijos darbuotojų žudymo.

  Miško broliai Baltijos šalyse 1940-1950 metais
  © Sputnik /
  "Miško broliai" Baltijos šalyse 1940-1950 metais
  Temos:
  Skandalas aplink Klaipėdos miesto deputatą Viačeslavą Titovą (31)

  Dar šia tema

  Titovas: Lietuvoje rusakalbiai deputatai persekiojami dėl išgalvotų fobijų 
  Titovas atskleidė detales apie apeliaciją "Ramanausko byloje"
  Lietuvos deputatas Paleckiui pateiktus įtarimus pavadino absurdiškais
  Tegai:
  Vyriausioji rinkimų komisija, miško broliai, Viačeslavas Titovas

  Svarbiausios temos