08:51 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  207

  Lietuvos Respublika užėmė ketvirtą vietą tarp antilyderių. Tuo tarpu kaimyninė Latvija pirmauja

  VILNIUS, lapkričio 7 — Sputnik. Lietuva ir Latvija pateko į ES šalių penketuką, kuriose pagal paskutinių metų duomenis gyvena nelaimingiausi žmonės. Tai pranešė statistikos agentūra "Eurostat".

  Tyrimo metu respondentai turėjo įvertinti, kaip dažnai jie jautėsi laimingi per pastarąsias keturias savaites. Tam padaryti reikėjo pasirinkti vieną iš siūlomų atsakymo variantų: "visą laiką laimingas", "didžiąją laiko dalį", "retkarčiais", "retai" arba "nė karto".

  Reitingo antilydere tapo Latvija. Apie 31 procentas šios šalies gyventojų teigė, kad buvo laimingi visada arba didžiąją laiko dalį. Antroje vietoje — Bulgarija (35), o trečioje — Kroatija (42).

  Lietuvoje 45 procentai gyventojų teigė, kad nurodytu laikotarpiu jie buvo laimingi visada arba didžiąją laiko dalį. Tuo tarpu daugiau nei 15 procentų gyventojų teigė, kad per pastarąsias keturias savaites jie buvo laimingi retai arba nė karto. Beveik šešiems procentams lietuvių buvo sunku atsakyti, dar 34 procentai respondentų teigė, kad yra patenkinti tik retkarčiais.

  Šalys su laimingiausiais gyventojais — Belgija, Nyderlandai, Austrija ir Suomija. Šiose šalyse 76 proc. žmonių teigė, kad jie buvo laimingi visada arba didžiąją laiko dalį. Po to Liuksemburgas (74), Ispanija (72) ir Danija (70).

  "Eurostat" duomenimis, nuo 2013 metų laimingų žmonių dalis ES padidėjo daugiau nei dviem procentiniais punktais — iki 62 procentų.

  Dar šia tema

  Lietuva pateko į pavojingiausių ES šalių sąrašą
  Lietuva pagal apiplėšimų skaičių tapo lydere tarp Baltijos šalių
  Nedarbo lygis Lietuvoje rugsėjį — aukštesnis nei ES vidurkis
  Tegai:
  statistika, Latvija, Lietuva, Eurostat

  Svarbiausios temos