21:52 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  102

  Ketvirtadienį ESBO Nuolatinės Tarybos Vienoje posėdyje kalbėjęs Lukaševičius pareiškė, kad Lietuvoje ir toliau tęsiamas politiškai motyvuotas asmenų, išreiškiančių kitokią nuomonę, nei nurodoma valdžios, persekiojimas

  VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. Rusijos nuolatinis atstovas ESBO Aleksandras Lukaševičius laukia šios organizacijos atstovo žiniasklaidos laisvės klausimais Arlemo Deziro reakcijos į žurnalisto Algirdo Paleckio persekiojimus Lietuvoje. Lukaševičiaus kreipimasis paskelbtas Rusijos nuolatinės atstovybės ESBO Vienoje interneto svetainėje.

  Piketas Algirdui Paleckiui palaikyti Estijoje
  © Sputnik / Юлия Калинина

  Ketvirtadienį ESBO Nuolatinės Tarybos Vienoje posėdyje kalbėjęs Lukaševičius pareiškė, kad Lietuvoje ir toliau tęsiamas politiškai motyvuotas asmenų, išreiškiančių kitokią nuomonę, nei nurodoma valdžios, persekiojimas. Jis įvardijo opozicijos politiko, žurnalisto, buvusio Lietuvos socialistinio liaudies fronto vadovo Algirdo Paleckio bylą, kuriam 2011 metais skirta bauda už pasakytą frazę apie 1991 metų įvykius prie Vilniaus televizijos bokšto — "savi šaudė į savus".

  "Po kelerių metų Vilnius vėl puolė opozicionierių. Dabar jis kaltinamas tariamu "šnipinėjimu Rusijos naudai". Tuo tarpu po metų nepagrįsto politiko ir žurnalisto sulaikymo jie iš tikrųjų neturi ką jam pateikti", — sakė Lukaševičius.

  Jis priminė, kad spalio 22 dieną Kauno apylinkės teismas patenkino prokuroro pasiūlymą pratęsti Paleckio suėmimą dviem mėnesiams.

  "Norėtųsi pamatyti ir ESBO atstovo žiniasklaidos laisvės klausimais Arlemo Deziro reakciją į žurnalisto persekiojimą", — pareiškė Lukaševičius.

  Kiti politiniai persekiojimai

  Rusijos diplomatas taip pat atkreipė dėmesį į Klaipėdos miesto tarybos deputato, Lietuvos rusų sąjungos vietos skyriaus vadovo Viačeslavo Titovo ir žmogaus teisių aktyvisto Giedriaus Grabausko persekiojimus.

  Be to, diplomatas paminėjo politizuotus kaltinimus Jurijui Meliui, kuriam vadinamoje 1991 metų sausio 13-osios byloje buvo paskirta septynerių metų laisvės atėmimo bausmė vien už tai, kad 1991 metų sausio mėnesį jo vairuojamas tankas paleido tris šūvius į orą.

  "Visi šie atvejai yra ne kas kita, kaip politinės represijos ir kova su kitaminčiais XXI amžiaus tikrovėje. Stebėtina, kad Vilniaus partneriai Europos Sąjungoje į tai uoliai užmerkia akis. Mes reikalaujame iš Lietuvos valdžios institucijų nedelsiant nutraukti persekiojimą. Mes taip pat raginame atitinkamas struktūras ir valstybes — ESBO dalyves — reaguoti į šiurkščius neteisėtus Lietuvos veiksmus", — reikalavo Lukaševičius.

  Paleckio byla

  Apie Paleckio areštą tapo žinoma praėjusių metų gruodį. Apie tai pasakojo Lietuvos specialiosios tarnybos, kurios taip pat paskelbė, kad atskleidė "šnipų tinklą", kuris tariamai rinko informaciją "Rusijos Federacijos naudai". Įtariami ir šeši politiko bendrininkai.

  Algirdas Paleckis

  Jam keletą kartų buvo pratęstas suėmimas, tai buvo paaiškinta tuo, kad "įtariamasis gali pabėgti (slėptis) nuo tyrėjų, prokurorų ar teismo".

  Būdamas kalėjime, Paleckis parašė keletą laiškų. Viename iš jų opozicijos politikas pareiškė, kad valdžia jam keršija dėl jo susidomėjimo 1991 metų sausio 13 dienos įvykiais prie Vilniaus televizijos bokšto ir dėl jo bendravimo su rusais.

  Paleckio advokatas Algirdas Petrulis pareiškė, kad jo klientas suimtas ilgą laiką, nes prokuratūra negali pripažinti, kad suėmė nekaltą žmogų. Anot jo, vienintelis kaltinimas Paleckiui yra tas, kad jis "gali turėti ryšių su Rusijos žmonėmis".

  Dar šia tema

  "Tai tapo didele staigmena": Titovas nustebo dėl VRK sprendimo atimti mandatą
  Titovas: Lietuvoje dabar labai sunku rasti teisingumą
  "Ne" politinėms represijoms": Vilniuje vyko Grabausko gynybos akcija
  Grabauskas atskleidė, kaip Lietuvos teisėsauga bandė jį sulaikyti

  Svarbiausios temos