04:29 2020 Birželio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (323)
  34

  Vyrai buvo sulaikyti vienoje iš Kauno degalinių, kai jie perkrovė nelegalių krovinį iš vieno automobilio į kitą

  VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. Kaunietis ir rusas įkliuvo su gintaro kontrabanda Lietuvoje, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

  Naktį iš antradienio į trečiadienį VSAT Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnai ir jiems talkinę kolegos iš Specialiosios paskirties skyriaus vienoje Kauno degalinėje sulaikė du vyrus — 42 metų Rusijos pilietį ir 63-ejų kaunietį. Pasieniečiai turėjo išankstinės informacijos, kad šie asmenys, įtariama, gali užsiimti gintaro kontrabanda.

  VSAT pareigūnai stebėjo, kaip rusas iš savo vairuoto krovininio automobilio "Renault Magnum" puspriekabės iškrovė polietileno maišus, kuriuos perdavė ten pat laukusiam lietuviui. Vos tik krovinys buvo perdėtas į pastarojo automobilį "Volkswagen Passat", abu vyrai buvo sulaikyti.

  Paaiškėjo, kad maišuose yra apie 50 kilogramų neapdirbto gintaro. Pirminiais duomenimis, ši žaliava kontrabandos būdu į Lietuvą gali būti atgabenta iš Kaliningrado srities per Kybartų kontrolės punktą.

  Beje, sulaikytas kaunietis jau anksčiau yra baustas už neteisėtą disponavimą dideliu kiekiu gintaro. Teismas šiemet jam skyrė keliolikos tūkstančių eurų baudą.

  Pakrančių apsaugos pasienio rinktinėje dėl kontrabandos pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tokį nusikaltimą gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. Abu vyrus pasieniečiai uždarė į areštinę.

  Gintaras, "Volkswagen Passat" bei vilkikas su puspriekabe saugomi pajūrio pasieniečių padaliniuose.

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (323)

  Dar šia tema

  Rusijos muitinės pareigūnas įtariamas pagalba kontrabandininkams iš Lietuvos
  Lietuviai vietoje batų ir drabužių bandė į Prancūziją siųsti kontrabandines cigaretes
  Lietuvos pasieniečiai sugavo savo kolegą su kontrabandą
  Už didelę hašišo kontrabandą teismas skyrė 11 metų nelaisvės
  Tegai:
  kontrabanda, Rusija, Lietuva, gintaras

  Svarbiausios temos