22:51 2020 Birželio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  31

  Naujus modulius sudarytų transporto priemonės su apsaugine apranga, kaukėmis, kvėpavimo organų apsaugos aparatais ir įvairia gesinimo ir gelbėjimo įranga

  VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. Siekiant modernizuoti ir stiprinti stichinių nelaimių valdymo pajėgumus, planuojama įsigyti 88 naujus gelbėjimo modulius, rašoma Vidaus reikalų ministerijos pranešime.

  Iš pradžių ketinama įsigyti 62 modulius, taip pat bus ieškoma papildomų lėšų siekiant įsigyti visą reikalingą kiekį. 

  "Procedūros buvo pradėtos jau prieš kurį laiką, pirkimui bus pasitelktos lėšos iš Europos Sąjungos fondų, šiame etape ketinama skirti 16,6 milijono eurų", — teigia vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

  Naujus modulius sudarytų transporto priemonės su apsaugine apranga, kaukėmis, kvėpavimo organų apsaugos aparatais ir įvairia gesinimo ir gelbėjimo įranga, skirta įvairių ekstremalių situacijų, stichinių ir katastrofinių hidrologinių bei meteorologinių reiškinių padariniams likviduoti. 

  Pasak vidaus reikalų ministrės, ugniagesiai bus aprūpinti ne tik saugiais automobiliais. Šiuo metu itin didelis dėmesys skiriamas komplektacijai, kad automobiliuose atsirastų visos reikiamos priemonės — nuo aprangos iki kaukių. 

  Trūkstamų modulių kiekis ir jų aprūpinimas įranga įvertintas atsižvelgiant į priešgaisrinės saugos užtikrinimo standartuose nustatytus reikalavimus. Artimiausiu metu Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pradės pirkimą.

  Dar šia tema

  Ugniagesiams gelbėtojams šiemet per 860 kartų teko gelbėti patekusius į avarijas
  Rygos centre gelbėtojai ieškojo žmonių po gyvenamojo namo griuvėsiais
  Lietuvoje atidengiama ugniagesio gelbėtojo skulptūra
  Tegai:
  gelbėjimas

  Svarbiausios temos