12:49 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (56)
  336

  Teismas akcentuoja, kad sprendžiant kardomosios priemonės termino nustatymą atsižvelgta į tai, kad Neringa Venckienė žinodama, jog yra traukiama baudžiamojon atsakomybėn, išvyko JAV

  VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. Kauno apylinkės teismas penktadienį paskelbė sprendimą dėl iš Jungtinių Valstijų į Lietuvą pargabentos buvusios teisėjos ir parlamentarės Neringos Venckienės likimo — buvo nuspręsta pratęsti suėmimą dviem mėnesiams.

  Vilniuje Venckienė įtariama teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymu, trukdymu antstolio veiklai, nežymiu sveikatos sutrikdymu ir pasipriešinimu valstybės tarnautojui.

  Teismo nutartyje pažymima, kad iš nukentėjusiųjų parodymų, teismų sprendimų ir specialisto išvados nustatyta, jog yra pakankamai duomenų, leidžiančių manyti, kad įtarimai Venckienei pareikšti pagrįstai.

  "Byloje esančių duomenų visuma, kardomosios priemonės terminas nustatytas atsižvelgiant ne tik į byloje esančius duomenis, bet ir į suėmimo pagrindą — įtariamoji gali bėgti, slėptis nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuroro ar teismo", — rašoma teismo pranešime spaudai.

  Teismas akcentuoja, kad sprendžiant kardomosios priemonės termino nustatymą atsižvelgta į tai, kad Venckienė žinodama, jog yra traukiama baudžiamojon atsakomybėn, išvyko JAV, kur slapstėsi 6 metus, kol buvo sulaikyta.

  Venckienė Lietuvos valdžios institucijų prašymu buvo sulaikyta JAV 2018 metų vasarį ir buvo įkalinta Čikagoje. Po suėmimo JAV, Venckienė interviu "Associated Press" pareiškė, kad bijo dėl savo gyvybės, jei ją išduos Lietuvai. Buvusi politikė sako, kad jai sugrįžus pedofilai, kurie yra susiję su aukšto rango politikais, persekios ją dėl to, kad gynė savo dukterėčią ir atskleidė jų nusikaltimus.

  Venckienės byla

  Neringa Venckienė yra nepilnametės Deimantės Kedytės, kuri tapo pedofilų auka, teta. Lietuvos valdžios institucijos kaltina buvusią Seimo narę tuo, kad ji neįvykdė teismo sprendimo dėl savo brolio dukros perdavimo mergaitės motinai, be to, pasipriešino policijai.

  Venckienės brolis Drąsius Kedys pradėjo kovoti su pareigūnais, kurie smurtavo prieš jo dukrą, bet pats žuvo keistomis aplinkybėmis. Po to Deimantė gyveno su savo teta, tačiau teismas nusprendė, kad mergaitė turėtų būti grąžinta motinai, kuri įtariama tuo, kad asmeniškai prisidėjo prie seksualinio vaiko išnaudojimo.

  2012 metais ginkluoti policijos pareigūnai įsilaužė į Venckienės tėvų namus ir jėga paėmė Deimantę. Po to politikė buvo priversta emigruoti į JAV, kur ji apsigyveno netoli Čikagos ir dirbo floriste. Mergaitės buvimo vieta nežinoma.

  Temos:
  Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (56)

  Dar šia tema

  JAV žiniasklaida: Venckienė jau pakeliui į Lietuvą
  Venckienė Lietuvoje sulaikyta 48 valandoms
  Tegai:
  Neringa Venckienė

  Svarbiausios temos