08:03 2020 Birželio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1194
 • RUB77.0055
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  59

  Darbai gali trukti nuo 2020 metų pavasario iki 2022 metų pradžios. Rekonstrukcijų metu oro uostas ir toliau veiks

  VILNIUS, lapkričio 10 — Sputnik.  Vilniaus oro uostas planuoja rekonstruoti aerodromą. Darbai bus vykdomi atsižvelgiant į infrastruktūros pablogėjimą ir mažesnį poveikį aplinkai, praneša Lietuvos oro uostų spaudos tarnyba.

  Vilniaus oro uosto vadovas Dainius Čiuplys teigė, kad ketinama atnaujinti pagrindines aerodromo dangas, kurios nebuvo tvarkomos po kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos 2017 metais.

  Anksčiau buvo paskelbtas darbų konkursas.

  Boeing 737 avarija Indonezijoje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Букбис Чандра Исмет Бэй

  Pasak Vilniaus oro uosto rekonstrukcijos programos vadovo Arno Dūmano, numatomi darbai prie šiaurinės platformos ir susijusios infrastruktūros, taip pat ir riedėjimo takų rekonstravimas. Jis pareiškė, kad šiuo metu yra vienas kilimo ir tūpimo takas ir penki riedėjimo takai.

  Dūmanas pridūrė, kad po rekonstrukcijos bus efektyvesnė infrastruktūra, pritaikyta besikeičiančiam orlaivių parkui. Tarp pagrindinių darbų yra grindinio įrengimas, LED apšvietimo sistemos įrengimas, efektyvesnių nuotekų surinkimo sprendimų įdiegimas.

  Planuojama, kad darbai bus pradėti 2020 metų pavasarį, o bus baigti 2022 metų pradžioje. Tiksli investicijos suma kol kas nežinoma. Tačiau tikimasi, kad rekonstrukcija atsipirks per artimiausius dešimt metų.

  Rekonstrukcijų metu Vilniaus oro uostas nebus uždarytas.

  Vilniaus oro uostas — vienas iš trijų oro uostų Lietuvoje. Kartu su dviem kitais per pastaruosius metus aptarnauta 6,3 mln. keleivių ir 61 tūkst. skrydžių.

  Dar šia tema

  Austrijos skrydžių bendrovė pradėjo skrydžius iš Vilniaus į Vieną
  Kauno oro uostas aptarnavo milijoną keleivių
  Tegai:
  tako rekonstrukcija, rekonstrukcija, Vilniaus oro uostas

  Svarbiausios temos