01:38 2020 Gegužės 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0991
 • RUB78.1096
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (72)
  29

  Naujose transporto priemonėse bus sumontuota apsauginė apranga, kvėpavimo įranga ir gesinimo įranga

  VILNIUS, lapkričio 10 — Sputnik. Lietuvos vidaus reikalų ministerija ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos planuoja įsigyti 88 naujus gelbėjimo modulius, praneša departamento spaudos tarnyba.

  Iš pradžių planuojama įsigyti 62 modulius, o vėliau skyriai ieškos papildomų lėšų likusioms mašinoms įsigyti.

  Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė teigė, kad šiame etape planuojama skirti 16,6 mln. eurų.

  Naujuosius modulius sudarys transporto priemonės, aprūpintos apsaugine apranga, kaukėmis, kvėpavimo takų apsaugos priemonėmis ir įvairiomis priešgaisrinėmis bei gelbėjimo priemonėmis, skirtomis įvairių ekstremalių situacijų, stichinių ir katastrofiškų hidrologinių ir meteorologinių reiškinių padariniams likviduoti.

  "Mūsų tikslas — aprūpinti ugniagesius ne tik saugiais automobiliais. Šiuo metu itin didelį dėmesį skiriame komplektacijai, kad automobiliuose atsirastų visos reikiamos priemonės nuo aprangos iki kaukių. Tikimės, kad procedūros neužtruks ir ugniagesiams bus pristatyti nauji automobiliai", — aiškino vidaus reikalų ministrė.

  Pirkimas vyksta atsižvelgiant į avarinę situaciją po gaisro padangų perdirbimo įmonėje Alytuje. Alytaus meras Nerijus Cesiulis pažymėjo, kad Vidaus reikalų ministerija nebuvo pasirengusi ekstremaliajai situacijai, veiksmai buvo atliekami ne laiku, nekoordinuotai, be to, pasklido melaginga informacija apie gaisrų gesinimą. Gelbėtojams ir ugniagesiams padėjo vietos gyventojai, kurie aprūpino maistu ir vandeniu.

  Visuomenė pasipiktino ir tinkle buvo paskelbta peticija, kurioje žmonės reikalavo Tamašunienę atsistatydinti iš Vidaus reikalų ministerijos vadovės posto.

  Gaisras Alytaus "Ekologistika" padangų saugykloje kilo spalio viduryje. Gaisras apėmė apie dviejų tūkstančių kvadratinių metrų plotą. Pirmiausia ekstremalioji padėtis buvo paskelbta Alytaus rajone, tačiau po to ji buvo atšaukta.

  Temos:
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (72)

  Dar šia tema

  Alytuje užbaigti oro tyrimai – sunkiųjų metalų koncentracijos neviršijo normų
  Kompensacijas nuo gaisro nukentėjusiems žemdirbiams žadama išmokėti jau netrukus
  Kai kuriems Alytaus rajono ūkininkams bus leista tiekti pieną
  Tegai:
  gaisrininkas, Vidaus reikalų ministerija (VRM), Lietuva

  Svarbiausios temos