01:27 2019 Gruodžio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.5731
  Alkoholis, archyvinė nuotrauka

  Lietuva pripažinta daugiausiai "geriančia" pasaulio šalimi

  © CC0 / Pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  99

  Šalies gyventojai per metus suvartoja vidutiniškai 12,4 litro alkoholio. Į trejetuką taip pat pateko Austrija ir Prancūzija

  VILNIUS, lapkričio 11 — Sputnik. Lietuva pateko į šalių, kuriose alkoholio suvartojama daugiausiai, sąrašą. Tai patvirtina Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ataskaita "Health at a Glance".

  Pažymima, kad Lietuvos gyventojai per metus suvartoja vidutiniškai 12,3 litro alkoholio.

  Į lyderių trejetuką pagal alkoholio vartojimą pateko Austrija (11,8 litro) ir Prancūzija (11,7 litro). Ketvirtąją vietą užėmė Čekija, kurios gyventojai per metus vidutiniškai išgeria 11,6 litro alkoholio, penktojoje vietoje — Liuksemburgas (11,3 litro).

  Kaimyninių Latvijos ir Estijos gyventojai vartoja mažiau alkoholio nei lietuviai. Latvijoje rodiklis buvo 11,2, o Estijoje — 10,3 litro.

  Rusija reitinge užima septintąją vietą — rusai vidutiniškai suvartoja 11,1 litro alkoholio.

  Apklausos duomenimis, mažiausiai alkoholio vartojama Izraelyje — 2,6 litro vienam gyventojui, Turkijoje (1,4) ir Indonezijoje (0,3).

  Anksčiau Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė ataskaitą, pagal kurią Lietuva tapo Europos lydere pagal alkoholio vartojimą. Antrojoje vietoje buvo Čekija, o trečiojoje — Vokietija.

  2017 metais buvo padidinti stipraus alkoholio akcizai ir įvesti alkoholinių gėrimų pardavimo apribojimai. Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė mažinanti gyventojų alkoholio vartojimą, tačiau Lietuva ir toliau pirmauja reitinguose pagal suvartoto alkoholio kiekį.

  Lietuvos laisvosios rinkos instituto tyrimas parodė, kad 2017 metais Respublikoje padaugėjo nelegalios prekybos alkoholiu.

  Dar šia tema

  Pradėta kovoti su gudriu alkoholio pirkimo neleistinu laiku metodu
  "Alkoholikų ir parazitų traukos magnetas". Lietuvoje pradėjo valyti armiją
  Mokslininkai nustatė potraukio alkoholiui priežastį
  Tegai:
  alkoholis, Lietuva

  Svarbiausios temos