14:40 2020 Vasario 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.0835
 • RUB68.7554
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  58

  SAM skelbia, kad neišvykdami iš namų pacientai galės matyti visų vaistinių pasiūlymus, gauti vaistininko konsultaciją bei užsisakyti ir apmokėti pasirinktus vaistus ir medicinos pagalbos priemones

  VILNIUS, lapkričio 11 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pirmadienį pristatė galimybę receptinius vaistus bei kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones pirkti internetu, naudojantis e. sveikatos sistema.

  "Svarbu užtikrinti, jog pacientai, nepriklausomai nuo jų sveikatos būklės ir gyvenamosios vietos, turėtų vienodas galimybes įsigyti jiems reikiamus receptinius vaistus ir kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones. Ypač, kai yra sudarytos galimybės tam tikrais atvejais išrašyti receptus nuotoliniu būdu. Be to, tikimasi, kad naujoji tvarka skatins vaistinių tarpusavio konkurenciją, tad labiausiai sutaupys pacientai", — pranešime žiniasklaidai cituojamas ministras Aurelijus Veryga.

  Numatoma, kad pacientai, norėdami nuotoliniu būdu įsigyti jiems paskirtus receptinius vaistus ar kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones, turės prisijungti prie savo paskyros e. sveikata portale, kuriame ir šiuo metu galima rasti savo elektroninės sveikatos istorijos įrašus, išrašytus elektroninius receptus bei matyti, kokie vaistai pagal juos buvo parduoti.

  Работа аптек в Новосибирске
  © Sputnik / Александр Кряжев

  Sistemoje pacientas galės palyginti visų vaistinių pasiūlymus ir jų kainas, o pasirinkus konkrečią prekę ar vaistinę, sistema jį nukreips į pasirinktos vaistinės portalą, kur bus derinamos pristatymo sąlygos, įvykdomas apmokėjimas, ir ryšio priemonėmis bus suteikiama vaistininko konsultacija.

  Planuojama, jog posistemės įdiegimas e. sveikatos sistemoje kainuos iki 100 tūkst. eurų ir bus finansuojamas Europos Sąjungos (ES) fondų lėšomis.

  Tokia nuotolinė prekyba receptiniais vaistais yra leidžiama Švedijoje, Suomijoje, Norvegijoje, Portugalijoje, Estijoje, Vokietijoje, Nyderlanduose, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje. Kai kuriose šalyse negali būti parduodami narkotiniai ir psichotropiniai vaistai, o dalis šalių turi parengusios vaistų sąrašus, kurių taip pat neparduoda internetu.

  Šiuo metu internetu Lietuvoje įsigyti galima tik nereceptinių vaistų.

  Dar šia tema

  Gydytoja išvardijo pačius nenaudingiausius vaistus
  Lietuvoje tuberkuliozei diagnozuoti ir gydyti bus taikomi pažangiausi metodai
  Santaros klinikų miestelyje atsirado robotas-vaistininkas
  Uždrausta į Lietuvą tiekti vaistus su ranitidinu, kurio priemaišos gali sukelti vėžį
  Tegai:
  internetas, vaistai, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)

  Svarbiausios temos