01:28 2019 Gruodžio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.5731
  Neringa Venckienė, archyvinė nuotrauka

  Teisėjai atsisakė nagrinėti Venckienės skundą, nes dirbo kartu su ja

  © CC BY-SA 4.0 / PepsiwinsCoke / Judge Venckiene
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (32)
  48

  Pažymima, kad du Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegijos nariai kartu dirbo su Venckiene, jai einant Kauno apygardos teismo teisėjos pareigas, kitas kolegijos narys su įtariamąja nedirbo, tačiau su ja palaikė kolegiškus santykius

  VILNIUS, lapkričio 12 — Sputnik. Kauno apygardos teismo teisėjų kolegija nusišalino nuo Neringos Venckienės skundo nagrinėjimo, parneša teismo spaudos tarnyba.

  Pranešime žiniasklaidai pabrėžiama, kad antradienį Kauno apygardos teisme buvo gautas persiųstas iš Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų įtariamosios Neringos Venckienės gynėjos skundas.

  Skundas teikiamas dėl Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų lapkričio 8 dienos nutarties, kuria įtariamajai buvo palikta galioti Kauno apylinkės teismo 2015 metų rugsėjo 17 dienos nutartimi paskirta kardomoji priemonė — suėmimas, ir nustatytas suėmimo terminas dviem mėnesiams, skaičiuojant nuo lapkričio 6 dienos.

  Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija šiandien nutartimi nusišalino nuo įtariamosios gynėjos skundo.

  Pranešime tvirtinama, kad kolegija nusišalino, nes gautam skundui nagrinėti sudarytos teisėjų kolegijos du nariai teisėjai kartu dirbo su įtariamąja, jai einant teisėjos pareigas Kauno apygardos teisme. Be to, pabrėžiama, kad nors kitas teisėjų kolegijos narys viename teisme su įtariamąja nedirbo, tačiau su ja palaikė kolegiškus santykius bei įtariamajai inkriminuotų nusikalstamų veikų laikotarpiu ėjo teisėjo pareigas kitame apylinkės teisme, kurio veiklos kontrolę vykdė Kauno apygardos teismas.

  Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas taip pat nutartimi minėtą skundą perdavė Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkui ar šio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkui procesiniam sprendimui dėl skundo perdavimo nagrinėti kitam apygardos teismui priimti.

  Teigiama, kad tai buvo padaryta, siekiant pašalinti bet kokias galimas abejones bylą nagrinėjančių teisėjų nešališkumu, kad nei byloje dalyvaujantiems asmenims, nei visuomenėje nekiltų nepagrįstų teisėjų darbo vertinimų, ir siekiant užtikrinti teisingumo interesus.

  Teismas dėl Venckienei skiriamos kardomosios priemonės vyko praeitą savaitę, lapkričio 7 dieną. Tą pačią dieną teisėjai nepaskelbė savo sprendimo ir nukėlė paskelbimą kitai dienai. Lapkričio 8 dieną Kauno apylinkės teismas paskelbė, kad nusprendė pratęsti Venckienės suėmimą dviem mėnesiams. Tada teismas pažymėjo, kad sprendžiant kardomosios priemonės termino nustatymą atsižvelgta į tai, kad Venckienė žinodama, jog yra traukiama baudžiamojon atsakomybėn, išvyko JAV, kur slapstėsi 6 metus, kol buvo sulaikyta.

  Šių metų lapkričio 6 dieną JAV grąžino įtariamąją į Lietuvą. Iškart po grąžinimo ji buvo sulaikyta 48 valandoms. Prokuroras Tomas Krušna tvirtino, kad Venckienė Lietuvoje bus teisiama dėl trukdymo teisėjo, prokuroro, ikiteisminio tyrimo pareigūno, advokato ar antstolio veiklai; dėl teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo; dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo ir dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui.

  Venckienės sūnus Karolis savo Facebook paskyroje Krušnos teiginius pavadino melu, nes, pasak jaunuolio, atrodo, kad prokuroras nėra susipažinęs su JAV teismo dokumentais.

  Venckienė Lietuvos valdžios institucijų prašymu buvo sulaikyta JAV 2018 metų vasarį ir buvo įkalinta Čikagoje. Po suėmimo JAV, Venckienė interviu "Associated Press" pareiškė, kad bijo dėl savo gyvybės, jei ją išduos Lietuvai. Buvusi politikė sako, kad jai sugrįžus pedofilai, kurie yra susiję su aukšto rango politikais, persekios ją dėl to, kad gynė savo dukterėčią ir atskleidė jų nusikaltimus.

  Venckienės byla

  Neringa Venckienė yra nepilnametės Deimantės Kedytės, kuri tapo pedofilų auka, teta. Lietuvos valdžios institucijos kaltina buvusią Seimo narę tuo, kad ji neįvykdė teismo sprendimo dėl savo brolio dukros perdavimo mergaitės motinai, be to, pasipriešino policijai.

  Venckienės brolis Drąsius Kedys pradėjo kovoti su pareigūnais, kurie smurtavo prieš jo dukrą, bet pats žuvo keistomis aplinkybėmis. Po to Deimantė gyveno su savo teta, tačiau teismas nusprendė, kad mergaitė turėtų būti grąžinta motinai, kuri įtariama tuo, kad asmeniškai prisidėjo prie seksualinio vaiko išnaudojimo.

  2012 metais ginkluoti policijos pareigūnai įsilaužė į Venckienės tėvų namus ir jėga paėmė Deimantę. Po to politikė buvo priversta emigruoti į JAV, kur ji apsigyveno netoli Čikagos ir dirbo floriste. Mergaitės buvimo vieta nežinoma.

  Temos:
  Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (32)

  Dar šia tema

  "Violetinis maras" persimetė į JAV Kongresą
  Prezidentūra atsakė Venckienės tėvams
  Venckienė išduota Lietuvai. Kas toliau?
  Tegai:
  skundas, Kauno apygardos teismas, Neringa Venckienė

  Svarbiausios temos