15:22 2020 Vasario 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.0835
 • RUB68.7554
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  33

  Sulaikymo operacija vyko devyniose Lietuvos apskrityse bei Ispanijoje; buvo sulaikyta penkiolika šios grupuotės narių

  VILNIUS, lapkričio 13 — Sputnik. Lietuvoje antradienį vyko nusikalstamos grupuotės narių, veikusių prekybos žmonėmis ir pelnymusi iš kito asmens prostitucijos tarptautiniu mastu, sulaikymo operacija.

  2018 metais policijos pareigūnai identifikavo, kad Lietuvoje tarptautiniu mastu veikia organizuota nusikalstama grupuotė, kuri užsiima nelegalaus "verslo" organizavimu — pelnymusi iš merginų prostitucijos. Be to, grupuotė šalino konkurentus brutalia fizine prievarta bei naudojant kitus būdus.    

  Nustačius šios struktūros organizatorius, tyrimas įgavo platų tarptautinį pobūdį, dėl to buvo glaudžiai bendradarbiaujama su Ispanijos Karalystės teisėsaugos pareigūnais.

  Antradienį devyniose Lietuvos apskrityse bei Ispanijos Karalystės Malagos regione buvo atlikta plataus masto tarptautinė sulaikymo operacija, kurios metu Ispanijoje buvo sulaikyti du pagrindiniai šios nusikalstamos struktūros organizatoriai, o Lietuvoje dar trylika šios grupuotės narių (vyrų ir moterų).

  Operacijos metu buvo atlikta apie 50 kratų, kurių metu paimta keliasdešimt tūkstančių eurų grynųjų pinigų, narkotinės ir psichotropinės medžiagos, padirbti dokumentai ir pinigai, bankinės bei SIM kortelės, ginklas bei šaudmenys, kaukės, smurto įrankiai, automobilis su policijos švyturėliais, taip pat taikomas laikinas nuosavybės teisių apribojimas įtariamųjų turtui.

  Sulaikymo operacijoje dalyvavo Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės "Aras" bei Vilniaus apskr. VPK Viešosios policijos valdybos Mobilios kuopos pareigūnai. 

  Sulaikyti asmenys yra anksčiau teisti, visiems pareikšti įtarimai dėl plėšimų, prekybos žmonėmis, pelnymosi iš kito asmens prostitucijos, turto sugadinimo visuomenei pavojingu būdu ir kitų nusikalstamų veikų bei apklausti įtariamaisiais.

  Šiandien bus sprendžiamas klausimas dėl griežčiausios kardomosios priemonės — suėmimo — skyrimo, dėl to bus kreipiamasi į teismą. Manoma, kad sulaikomų asmenų gali būti ir daugiau.

  Šį ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

  Dar šia tema

  Klaipėdoje baigtas tyrimas dėl prostitucijos
  Panevėžietis prostitucijai verbavo iš pataisos namų
  Tegai:
  policija, prostitucija

  Svarbiausios temos