01:48 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (175)
  59

  Darbuotojai bando ginti savo teises ir piketuoja, tačiau, pasak vienos iš Lietuvos piliečių, Londono vadovybė jiems jau grasino atleisti iš darbo

  VILNIUS, lapkričio 14 — Sputnik. Šį rudenį migrantai Didžiojoje Britanijoje aktyviai priešinasi išnaudojimui darbo vietose, straipsnyje "The Independent" teigė "United Voices of the World" (UVW) iniciatyvos komunikacijos vadovė Kane Šou.

  Tie, kurie dirba valytojais, maisto tiekėjais, kurjeriais, parko prižiūrėtojais ir apsaugininkais mažas pajamas gaunančiose įmonėse, kovoja su savo darbdaviais, reikalaudami oficialaus įdarbinimo, ligos pašalpos ir didesnio užmokesčio.

  Anot leidinio, kitų šalių gyventojai, atvykę dirbti į Britaniją, atsiduria be kasmetinių apmokamų atostogų ir yra nuolat diskriminuojami visuomenės ir savo vadovybės.

  Migrantai nuolatos persidirba ir yra per žingsnį nuo patekimo į ligoninę. Taip pat, kaip pažymėta straipsnyje, jų sveikatai nuolat kyla pavojus dėl nesąžiningų darbdavių, nepaisančių visų saugos standartų.

  Vasarą parko prižiūrėtojai dalyvavo pikete prieš prastas darbo sąlygas, o spalį kavinės darbuotojai, dirbantys pas didelį maisto tiekėją, taip pat surengė protestą. Be to, daugiau nei šimtui valytojų, maisto tiekėjų ir kurjerių, kurie pagal darbo sutartį su prancūzų kompanija "Sodexo" dirba Didžiosios Britanijos nacionalinės sveikatos tarnybos Šv. Marijos ligoninėje, pareikalavo tiesioginio įdarbinimo ligoninėje ir visiškos atlyginimų ir darbo sąlygų lygybės su eiliniais įstaigos darbuotojais. Tačiau nepaisant to, kad protestuotojai iš gydytojų, slaugytojų ir visuomenės susilaukia paramos, įstaigos vadovybė neskuba nieko keisti.

  Interviu "The Independent" migrantai pranešė, kad jiems draudžiama eiti į valgyklas ir personalo kambarius, o ta pati uniforma buvo siūloma tiek vyrams, tiek moterims. Be to, "Sodexo" nesuteikia jiems reikiamų skiepų, nors to reikalaujama pagal sutartį. Bet tai dar ne viskas: pasak migrantų, ligoninėje klesti patyčios, rasinė diskriminacija ir apribojimai dėl negalios.

  Pasak Lietuvos pilietės Loretos, darbuotojams neoficialiai buvo paskelbta, kad "visi imigrantai iš Rytų Europos turi būti išsiųsti atgal, nes jie yra skandalistai". Jos kolegė Vitalija, taip pat iš Rytų Europos, taip pat tvirtina, kad jai grasino atleidimu už dalyvavimą streike.

  Valytoja iš Portugalijos Minervina buvo paguldyta į ligoninę, nes darbdavys nepaisė jos medicininės pažymos dėl sunkios fibromialgijos ligos ir privertė ją kartu su kita kolege tvarkyti dideles patalpas, nors tokio dydžio patalpas turėjo tvarkyti 5 valytojai. Piketo metu Minervina nualpo tiesiai priešais įėjimą į Šv. Marijos ligoninę ir kelias dienas praleido klinikoje.

  Daugelis Baltijos ir Rytų Europos šalių gyventojų nuolat išvyksta dirbti į kitas ES šalis, ypač į Britaniją. Lietuviai tiki, kad ten gali užsidirbti daugiau ir gyventi tinkamomis sąlygomis, tačiau dažnai jų lūkesčiai nepasiteisina. Artėjančio "Brexit" fone imigrantų iš Lietuvos, Latvijos ir kitų skurdžių ES šalių likimas tampa dar neaiškesnis.

  Kaip anksčiau pranešė Sputnik Lietuva, vienuolika Lietuvos piliečių teisme laimėjo bylą prieš britų kompaniją "DJ Houghton Catching Services" dėl darbo užmokesčio nemokėjimo ir nesugebėjimo užtikrinti darbuotojams tinkamas gyvenimo ir darbo sąlygas.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (175)

  Dar šia tema

  Džonsonas prisipažino, kad "norėjo sukramtyti kaklaraištį" dėl "Brexit" atidėjimo
  Merkel įvertino "Brexit" susitarimo patvirtinimo tikimybę Londone
  Išvardintos Rytų Europos šalys, kurios labiausiai nukentės nuo "Brexit"
  Tegai:
  Brexit, Didžioji Britanija, Lietuva, ES, migrantai

  Svarbiausios temos