10:45 2020 Balandžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.0906
 • RUB85.8405
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  42

  Mažylė buvo gydoma daugiau nei 5 mėnesius ir šiandien sveria 3,5 kilogramo; artimiausiu metu ji su šeima keliaus namo

  VILNIUS, lapkričio 14 — Sputnik. Kauno klinikose gegužės pabaigoje gimė mažiausias išgyvenęs naujagimis Lietuvoje, praneša įstaigos spaudos tarnyba.

  Mažylė gimė vos 22 gestacijos (nėštumo) savaičių ir Kauno klinikose gydoma daugiau nei 5 mėnesius. Šiandien ji sveria 3,5 kilogramo ir artimiausiu metu ruošiasi keliauti su šeima namo.

  "Kauno klinikų neonatologų ir kitų gydytojų komanda padarė stebuklą, todėl galime džiaugtis profesionalių gydytojų pasiekimais. Šeimai linkiu daug sveikatos ir laimės auginant mažiausią šalies pilietę", —  pasakoja Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius.

  Mažylė gimė gegužės pabaigoje giliai neišnešiota — pasaulį turėjo išvysti tik spalio mėnesį.

  "Mergaitės būklė buvo labai sunki, o kartais net kritinė, todėl ji beveik 130 dienų buvo gydoma Naujagimių intensyviosios terapijos skyriuje. Sveikatos būklei pagerėjus, ją perkėlėme į Naujagimių ligų skyrių", — pasakoja Kauno klinikų Neonatologijos klinikos vadovė prof. Rasa Tamelienė.

  Šiuo metu naujagimės būklė gera, tačiau vis dar reikalingas papildomas deguonies teikimas. Artimiausiu metu jau planuojama šeimą išleisti į namus.

  Pasak Naujagimių intensyviosios terapijos skyriaus vadovės, gydytojos neonatologės Ilonos Aldakauskienės, naujagimei buvo taikytas intensyvus gydymas, atlikta daug intervencijų.

  "Esant tokiam mažam svoriui ir gestaciniam amžiui, atlikti procedūras bei slaugyti naujagimę buvo išties didelis iššūkis", — sako Aldakauskienė.

  Pasak gydytojos, mažylės plaučiai buvo neišsivystę, jai buvo taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, skirti antibiotikai. Mergaitė buvo maitinama į veną, taip pat mamos pienu, pasakoja Aldakauskienė.

  Dėl itin mažo mergaitės svorio ir gilaus neišnešiotumo vienoje plaučio dalyje ėmė formuotis cistos, kurios trukdė funkcionuoti kitoms plaučių dalims, trikdė kraujotaką. 27 parų naujagimei, kuri tuo metu nesvėrė nė pusės kilogramo, teko atlikti sudėtingą operaciją — šalinti plaučio skiltį.

  Pasak profesorės Tamelienės, apie ateities prognozes kol kas kalbėti sunku. Išleidus šeimą namo, jie turės lankytis Kauno klinikose, kur mažylė bus stebima gydytojų: neonatologo, kineziterapeuto, oftalmologo, neurologo ir kitų specialybių medikų.

  Iki šiol mažiausias išgyvenęs naujagimis Lietuvoje gimė Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje ir buvo 28 gestacijos savaičių bei svėrė 450 gramus. San Diego ligoninė 2019 metais paskelbė, kad 2018 metais gruodžio mėnesį gimęs ir išgyvenęs mažiausias pasaulio naujagimis buvo 23 gestacijos savaičių ir svėrė 245 gramus. 

  Tegai:
  Lietuva, Kaunas

  Svarbiausios temos