12:29 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  28

  Šiuo metu už parduotus savivaldybių būstus jos yra sukaupusios apie 13,2 mln. eurų, o eilėje socialiniam būstui gauti laukia 10,5 tūkst. šeimų ir asmenų

  VILNIUS, lapkričio 17 — Sputnik. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ketina įvertinti socialinio būsto fondo plėtros efektyvumą savivaldybėse.

  Remiantis pateiktais duomenimis, šiuo metu už parduotus savivaldybių būstus jos yra sukaupusios apie 13,2 mln. eurų, kurios pagal įstatymą turi būti naudojamos socialinio būsto fondo plėtrai.

  Tačiau 2017 metais savivaldybės nupirko 188 naujus socialinius būstus, pardavė 468 senus savivaldybių būstus, o 2018 metais nupirko 52, pardavė 304.

  Reaguodama į neproporcingą parduotų savivaldybių būstų ir įsigytų socialinių būstų santykį, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija paprašė Valstybės kontrolės įvertinti socialinio būsto fondo plėtros efektyvumą savivaldybėse.

  "Šeimos, kurioms reikalingas socialinis būstas, negali jo laukti metų metus. Taip susiformuoja ydinga praktika, kai nepasiturintys gyventojai tarsi turi įstatymuose įtvirtintą teisę prašyti pagalbos apsirūpinti būstu, tačiau realybėje šia teise niekada negali pasinaudoti", — sako socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

  Šiuo metu eilėje socialiniam būstui gauti laukia 10,5 tūkst. šeimų ir asmenų.

  Ministras pažymėjo, kad savivaldybės neišnaudoja visų teisinių ir finansinių galimybių socialiniams būstams pirkti ar remontuoti, todėl siekiama išsiaiškinti, kodėl tai nedaroma.

  Dar šia tema

  Vyriausybė patvirtino "socialiai orientuotą" 2020 metų biudžetą
  Tegai:
  socialinis butas, savivaldybė

  Svarbiausios temos