18:20 2019 Gruodžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Maisto papildai, archyvinė nuotrauka

  VMVT nerimauja dėl maisto papildų rinkos augimo

  © Depositphotos / Elena Elisseeva
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  7

  VMVT ekspertai pažymėjo, kad maisto papildai turi būti tinkamai paženklinti, kitaip jie gali pakenkti žmonių sveikatai

  VILNIUS, lapkričio 17 — Sputnik. Lietuvos rinkoje padidėjo maisto papildų skaičius, praneša Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) spaudos tarnyba.

  Pastebima, kad Lietuvos rinkoje ne tik  auga maisto papildų asortimentas, bet atsiranda ir vis daugiau norinčių užsiimti maisto papildų platinimu. 

  Baltic Food and Drink Exhibition BAF 2018
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  VMVT specialistai primena, kad maisto papildų gamintojas ar tiekėjas (platintojas) yra atsakingas, kad jo siūlomi maisto papildai būtų saugūs ir kokybiški, o ant jų produktų pakuočių pateikiama informacija ir reklaminiai teiginiai atitiktų nustatytus reikalavimus.

  Pastebima, kad informacijos pateikimas etiketėse, ypač sveikatingumo teiginių naudojimas, labai dažnai neatitinka teisės aktų reikalavimų. Daugeliui maisto papildų gamintojų ir tiekėjų, ypač tik pradedančių veiklą, maisto papildų ženklinimo ir teiginių rašymo reikalavimus sudėtinga suprasti ir teisingai pritaikyti praktikoje.

  Svarbiausia yra užtikrinti, kad rinkai būtų teikiami saugi maisto papildai ir kad jų etikečių informacija neklaidintų vartotojo.

  Maisto papildas — tai maisto produktas, skirtas papildyti įprastą maisto racioną ir kuris vienas arba derinyje su kitomis medžiagomis yra koncentruotas maistinių ar kitų medžiagų, turinčių mitybinį arba fiziologinį poveikį, šaltinis.

  Lietuvos ir Europos Sąjungos teisės aktai draudžia reklamuojant maisto papildus teigti apie jų (ar jų sudėtyje esančių sudedamųjų dalių) gydomąsias ir profilaktines savybes, išskyrus, kai tokius teiginius patvirtina Europos Komisija.

  Dar šia tema

  VMVT rekomenduoja nevartoti sužvejotų žuvų, grybų ir uogų iš Alytaus rajono
  VMVT primena, kad keraminiai indai turi būti naudojami pagal gamintojų rekomendacijas
  VMVT: tarša dioksinais patvirtinta dar 7 pieno mėginiuose
  VMVT papasakojo apie pieno produktų kokybę prekybos vietose
  Tegai:
  maistas, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT)

  Svarbiausios temos